Serwis ESG

Pomoc w Chełmie i Dorohusku

Kontrast
Wielkość liter - A +

Pomoc w Chełmie i Dorohusku

Pomagamy też w Chełmie i Dorohusku- od czwartku 3 marca pracownicy Grupy Polenergia transportują zebrane niezbędne artykuły do Chełma, do stworzonego magazynu darów przy ul. Piotra Skargi 11.

Tam przywiezione rzeczy są segregowane- przychodzą po nie na bieżąco rodziny ukraińskie. Dary są także przewożone na stację PKP i rozdawane podróżującym Ukraińcom.

Na miejsce przyjechały również transporty z Berlina. Maciej Stryjecki i Marta Porzuczek pracowali w magazynie przy rozpakowywaniu i segregowaniu darów.  W działanie włączyła się także Emilia Makarewicz, która z pierwszym transportem wyjechała z Warszawy 3 marca, a także Łukasz Piotrowicz, który przez cały weekend w nocy pomagał na granicy w Dorohusku.

Do Warszawy udało się także przywieźć dwie osoby z punktu recepcyjnego z Chełma. Starsza Pani została przewieziona na lotnisko i poleciała do swojej córki do Frankfurtu n. Menem, a dla młodszej zorganizowaliśmy transport PKS do Szawle na Litwie. W niedzielę rano, 6 marca, dostaliśmy informację, że są bezpieczne u  swoich rodzin!

Jeśli chcecie pomóc- rzeczy można przewozić w Chełmie do Dawnego salonu RENAULT w Janowie (przed Chełmem – ul. Lubelska 213), Hotel Duet (Hrubieszowska 54a w Chełmie) lub Chełmski Dom Kultury (plac Tysiąclecia Państwa Polskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Graniczna 2A), Punkt przy ul. Piotra Skargi 1, punkt w Beredyszczach 18 (tu również ubrania ciepłe, latarki, baterie, śpiwory, koce – bo z tego punktu rzeczy są przewożone dla potrzebujących na Ukrainie). Ale najlepiej zalogować się na Facebooku na grupę Chełm Dorohusk POMAGAMY UKRAINIE Chełm/Dorohusk – pomoc Ukraina – nocleg domy mieszkania transport praca | Facebook i tam są na bieżąco przekazywane informacje co potrzeba i gdzie.

Zbiórki ciągle trwają. Możecie przekazywać dary koordynującym, lub zostawiać je na Kruczej. Najłatwiej jest przekazać np. zgrzewkę pampersów, rzeczy niepomieszane w kartonie opisane (np. tubki z musami dla dzieci), to ułatwia rozdzielanie i dystrybucję darów niż pomieszane w opakowaniu soczki, artykuły higieniczne, odzież etc.

Osoba koordynująca:
Maciej Stryjecki, tel. 609051722, mail: maciej.stryjecki@polenergia.pl ,

Piszcie do nas na: solidarnizukraina@polenergia.pl !

Wyniki wyszukiwania