Serwis ESG

Cel 4 – Dobra jakość edukacji

Cel 4 – Dobra jakość edukacji

Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ w obszarze S – Cel 4 Dobra jakość edukacji

Do 2030 roku zapewnić wszystkim kobietom i mężczyznom równy dostęp do wysokiej jakości, przystępnej cenowo edukacji technicznej, zawodowej i edukacji trzeciego stopnia, w tym dostęp do uczelni wyższych.​
Do 2030 roku znacząco zwiększyć liczbę młodzieży i dorosłych, posiadających odpowiednie umiejętności, w tym techniczne i zawodowe, niezbędne do zdobycia zatrudnienia, dobrej pracy i rozwoju przedsiębiorczości.​
Do 2030 roku wyeliminować nierówności w dostępie do edukacji ze względu na płeć i zapewnić równy dostęp do wszystkich poziomów edukacji i szkoleń zawodowych dla grup szczególnych potrzeb, w tym osób niepełnosprawnych, ludności autochtonicznej i dzieci w trudnej sytuacji.​
Do 2030 toku zapewnić, że wszyscy uczący się nabędą wiedzę i umiejętności potrzebne do promowania zrównoważonego rozwoju, w tym, między innymi, poprzez edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego stylu życia, praw człowieka, równości płci, promowania kultury pokoju i niestosowania przemocy, globalnego obywatelstwa i uznania wartości różnorodności kulturowej oraz wkładu kultury do zrównoważonego rozwoju.​

S1. Tworzenie zrównoważonej i włączającej kultury organizacji​
S2. Dobrostan i współpraca z istotnymi interesariuszami

Możemy obserwować gniazdo bocianów na żywo!

Od maja 2024 roku możemy obserwować gniazdo bocianów przy Szkole Podstawowej w Bierkowie! Szkoła ta zlokalizowana jest w powiecie słupskim, gdzie umiejscowiony jest projekt Farmy Fotowoltaicznej Strzelino.

Więcej

Polenergia wspiera organizację zajęć edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci, dorosłych i seniorów

Od września 2023 roku do kwietnia 2024 roku w Lignowach Szlacheckich realizowano trzy projekty kulturalno-edukacyjne: „Kawiarenka dla seniora”, „Świeć gwiazdeczko mała świeć” oraz „Kuchnia łączy pokolenia”. Zostały one zorganizowane przez Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet wraz z partnerami: Klubem Seniora i Kołem Gospodyń Wiejskich. Środki na realizację wydarzeń przekazała Polenergia, zgodnie z Polityką Zaangażowania Społecznego Grupy.

Więcej

Podsumowanie I semestru drugiej edycji programu edukacyjnego Graj z nami w zielone!®

Pierwszy semestr drugiej edycji programu edukacyjnego Graj z nami w zielone!® dobiegł końca. Od września do połowy lutego nauczyciele w jego ramach zrealizowali ponad 800 godzin lekcyjnych. Blisko 5000 uczniów uczestniczyło w eko zajęciach, realizowało eko projekty oraz brało udział w eko konkursach Graj z nami w zielone!®

Więcej

Klimatyczne czytanie

Polenergia realizuje akcję Klimatyczne czytanie wspólnie ze szkołami podstawowymi oraz przedszkolami, które zlokalizowane są w pobliżu istniejących lub planowanych inwestycji Grupy Polenergia. Klimatyczne czytanie ma celu zachęcenie uczniów do sięgania po książki, zwłaszcza te, które dotyczą przyrody i ochrony klimatu.

Więcej

Konkursy Graj z nami w zielone!®

Nic tak nie wspiera przyswajania wiedzy jak dobra zabawa. Dlatego Polenergia zachęca wszystkie Placówki, które angażują się w realizację projektu Graj z nami w zielone!® do organizowania ciekawych eko konkursów oraz eko projektów. Podczas udziału w nich, uczniowie nie tylko zdobywają nowe umiejętności, czy też poszerzają zakres swojej wiedzy, ale przede wszystkim wspaniale się bawią.

Więcej

Wielki finał konkursu o morskiej energetyce wiatrowej

Prawie 120 prac na temat morskiej energetyki wiatrowej powstało w ramach konkursu artystycznego zorganizowanego przez Equinor i Polenergię. Konkurs był zwieńczeniem akcji edukacyjnej „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie”, w której wzięło udział prawie 1500 uczniów i uczennic z sześciu szkół podstawowych w regionie słupskim. Finał konkursu z nagrodami odbył się w Lądowisku Kultury w Redzikowie koło Słupska.

Więcej

Konkurs czytelniczo-plastyczny pod patronatem Polenergii

W ramach akcji Klimatyczne czytanie Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miłoradzu oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kończewicach, położone przy FW Szymankowo, zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny dla uczniów i uczennic klas I-VIII.

Więcej

Polenergia Partnerem Strategicznym Akademii Liderek ESG

Grupa Polenergia upowszechnia odpowiedzialne podejście do biznesu, środowiska i społeczności lokalnych. Z tego względu zostaliśmy Partnerem Strategicznym Akademii Liderek ESG, organizowanej przez Fundację im. Lesława Pagi.

Więcej

Rok 2024 przyniesie ważne decyzje dla morskich farm wiatrowych Bałtyk

Pozwolenie na budowę dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III oraz przygotowanie projektu farmy Bałtyk I do aukcji – to najważniejsze kamienie milowe, których w 2024 roku spodziewają się Equinor i Polenergia. Ostatnie 12 miesięcy znacznie przybliżyły realizację projektów Bałtyk. Trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy 3 GW zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.

Więcej

Equinor i Polenergia razem budują i razem edukują

Prawie półtora tysiąca dzieci z sześciu szkół podstawowych w regionie słupskim bierze udział w projekcie edukacyjnym „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie”. Organizatorzy – Equinor i Polenergia – zaplanowali w szkołach interaktywne zajęcia i konkurs artystyczny z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej

Edukacja w zakresie ochrony bioróżnorodności - Sukces II Edycji Zajęć Edukacyjnych Polenergii

We wrześniu i październiku 2023 r. w pięciu szkołach podstawowych odbywały się lekcje z ekspertką ds. przyrody w ramach inicjatywy Grupy Polenergia. Temat przewodni tegorocznej edycji lekcji brzmiał „Chronimy bioróżnorodność – ptaki dziuplaki”, skupiając uwagę na istotnym aspekcie ekosystemów. Metody przeprowadzania zajęć zostały dostosowane do wieku uczestników, tworząc interaktywną i angażującą przestrzeń edukacyjną.

Więcej

Polenergia objęła patronatem Klasę Technologii Wodorowej w I LO w Nowej Sarzynie

Działania na rzecz edukacji klimatycznej wpisane są w Strategię Zrównoważonego Rozwoju Grupy Polenergia. Traktujemy bardzo poważnie wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska w tym te, które są realizowane w ramach zajęć szkolnych czy też przedszkolnych. Dlatego, staramy się wspierać te placówki edukacyjne, które działają w miejscach, gdzie ulokowane są projekty Polenergii, i które realizują wspólnie z nami projekt Graj z nami w zielone. W ten o to sposób nawiązaliśmy współpracę z I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie, gdzie objęliśmy patronatem Klasę o profilu Technologii Wodorowych.

Więcej

Konkurs „Moje studia dla planety. Ożywczy żywioł wiatru i morza” rozstrzygnięty!

Polenergia objęła patronatem tegoroczną edycję konkursu zorganizowanego przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, w ramach 3-letniej współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, działając w myśl 17. Celu Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030. III edycja konkursu przyciągnęła wiele niezwykłych talentów literackich obrazujących żywioł wiatru i morza w poruszający i kreatywny sposób.

Więcej

Konkurs dla miłośników morza i wiatru!

Licealisto, Studencie, Doktorancie!

Wraz z Uniwersytetem Gdańskim mamy dla Ciebie niezwykłą okazję do wyrażenia swojej pasji oraz podzielenia się nią z innymi! Zapraszamy wszystkich uczniów liceów, studentów i doktorantów do udziału w III edycji konkursu „Moje studia dla planety” pod hasłem „Ożywczy żywioł wiatru i morza” zorganizowany przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej

Spotkanie z mieszkańcami na temat morskich farm wiatrowych Bałtyk

Tempo prowadzonej w Polsce transformacji energetycznej oraz wpływ na nią inwestycji w morskie farmy wiatrowe były głównym tematem spotkania z mieszkańcami Gminy Słupsk. Jego uczestnicy pytali też o projekty Bałtyk II i Bałtyk III, w tym o przebieg trasy kabla łączącego część morską i lądową morskich farm. Było to kolejne spotkanie informacyjne organizowane przez Equinor i Polenergię w ramach konsultacji i dialogu z lokalną społecznością.

Więcej

Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa

W ostatnich latach zrównoważony rozwój zdobywa coraz większą uwagę na całym świecie. Rozwijające się społeczeństwa poszukują coraz bardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii, aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Więcej

Pierwsza edycja Graj z nami w zielone! dobiegła końca

Pierwsza edycja projektu edukacyjnego Graj z nami w zielone! została zakończona. Od września 2022 roku do czerwca 2023 roku ponad 70 placówek edukacyjnych działało na rzecz klimatu i ochrony środowiska realizując eko scenariusze.

Więcej

Wyniki konkursu „Natura energią przyszłości”

Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci wiedzy o możliwościach wykorzystania odnawialnych źródłach energii. Poziom nadesłanych prac konkursowych był bardzo wysoki, zarówno pod względem merytorycznym, jak i artystycznym.

Więcej

Zajęcia przyrodnicze w szkołach

W szkołach podstawowych, które biorą udział w projekcie „Graj z nami w zielone!” przeprowadzono serię 12 lekcji przyrodniczych, w których wzięło udział ponad 350 uczniów. Zajęcia odbyły się w rejonie inwestycji Grupy Polenergia Farmy Wiatrowej Kostomłoty i Farmy Wiatrowej Dębsk.

Więcej

Konkurs „Natura energią przyszłości”

1 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka ogłosiliśmy konkurs „Natura energią przyszłości”! Celem Konkursu jest uświadamianie dzieci w zakresie zalet wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, takich jak słońce, wiatr, woda, przy produkcji urządzeń.

Więcej

Polenergia aktywnie wspiera Kampanię „Zielona Wstążka #DlaPlanety” realizowanej przez UNEP/GRID-Warszawa.

W 2023 r. Światowy Dzień Środowiska obchodzi swoją 50. rocznicę. Dzień organizowany od 1973 roku przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) i obchodzony corocznie 5 czerwca, stał się jedną z największych globalnych platform na rzecz ochrony środowiska, angażując miliony ludzi na całym świecie w ochronę naszej planety.

Więcej

Gramy w zielone w Nowej Sarzynie

Działania na rzecz klimatu są dziś tematem numer jeden. Polenergia o tym wie i stara się być aktywna w tym zakresie wszędzie tam, gdzie umiejscowione są jej aktywa bądź tam, gdzie mają powstać nowe projekty.

Więcej

Światowy Dzień Pszczół na Farmach Fotowoltaicznych w Sulechowie

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. To doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat znaczenia pszczół i innych owadów dla środowiska naturalnego i gospodarki oraz do promowania postaw ekologicznych.

Więcej

Edukacja przyrodnicza dla pracowników Grupy Polenergia

Grupa Polenergia wspiera działania na rzecz ochrony przyrody, a także prowadzi aktywne działania zwiększające wiedzę swoich pracowników na temat potrzeby ochrony bioróżnorodności.

Więcej

Zielone lekcje w 2022 roku

Edukacyjny projekt Polenergii, UNEP/GRID-Warszawa oraz Kulczyk Foundation Graj z nami w zielone!®, który ruszył na wiosnę 2022 roku jest realizowany w prawie 70 placówkach edukacyjnych wszędzie tam, gdzie są obecne obiekty Grupy.

Więcej

W Łebie ruszyło pierwsze w Polsce centrum informacji o morskich farmach wiatrowych

“Centrum informacji o morskich farmach wiatrowych Bałtyk” rozpoczęło swoją działalność w Łebie. To pierwszy w Polsce całoroczny punkt informacyjno-edukacyjny o morskiej energetyce wiatrowej. Jednym z jego najważniejszych zadań jest szerzenie wiedzy na temat wspólnych projektów realizowanych na Morzu Bałtyckim przez Equinor i Polenergię. W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskiego Parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych oraz działacze lokalnych organizacji.

Więcej

Usteckie spotkanie z mieszkańcami na temat projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III

O korzyści dla Pomorza, zakończone badania dna morskiego, działania związane z ochroną środowiska i możliwości edukacji w rozwijającej się branży morskiej energetyki wiatrowej pytali mieszkańcy Ustki podczas spotkania z przedstawicielami firm Equinor i Polenergia. Było to kolejne spotkanie w ramach dialogu prowadzonego przez spółki z lokalną społecznością.

Więcej

Equinor i Polenergia atrakcyjnymi pracodawcami dla młodych

Kilka tysięcy osób – studentów i uczniów szkół średnich – odwiedziło stoisko Equinora i Polenergii podczas pierwszych Targów Kariery EDU Offshore Wind, które odbyły się w Gdańsku 14-15 marca. To dobry prognostyk, świadczący o tym, że branża morskiej energetyki wiatrowej i nasze projekty Bałtyk mogą być dla nich atrakcyjnym miejscem pracy.

Więcej

Razem wspieramy Pomorskie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej

Grupa Polenergia wspólnie z Equinor oraz Gminą Miejską Rumia i Rumia Invest Park podpisały List Intencyjny w sprawie wyrażenia woli podjęcia współpracy w ramach Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej. Strony deklarują chęć wzmocnienia rynku pracy niezbędnego do efektywnego rozwoju energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

Więcej

Złap dużą rybę!

Kilkadziesiąt tysięcy specjalistów znajdzie zatrudnienie przy projektach morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Pracodawcy, którzy szukają wykwalifikowanych kadr, zaprezentowali studentom szeroki wachlarz zawodowych możliwości podczas Dnia Kariery Offshore 2022 Catch the big fish! Stoisko Polenergii i Equinora odwiedziło kilkaset osób zainteresowanych karierą w offshore.

Więcej

Gramy w zielone w gminie Miłoradz

Wiosną 2022 roku wyruszyliśmy w Polskę do przedszkoli i szkół podstawowych z naszym projektem Graj z nami w zielone!®.

Więcej

Wystartowała Akademia Energii 2022

To już jedenasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, pomagającego w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom, i absolwentom, którzy nie tylko chcą rozwijać się w branży energetycznej, ale także rozumieją, że biznes opiera się na dobrych relacjach i zaangażowaniu.

Więcej

TAK dla edukacji klimatycznej!

Grupa Polenergia włącza się w inicjatywę UN Global Compact Network Poland i podpisuje się pod apelem o jak najszybsze wprowadzenie do szkół kompleksowej i rzetelnej edukacji z zakresu zmian klimatycznych.

Więcej

Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ w obszarze G - Cel 4 Dobra jakość edukacji

  • Do 2030 roku zapewnić wszystkim kobietom i mężczyznom równy dostęp do wysokiej jakości, przystępnej cenowo edukacji technicznej, zawodowej i edukacji trzeciego stopnia, w tym dostęp do uczelni wyższych.​
  • Do 2030 roku znacząco zwiększyć liczbę młodzieży i dorosłych, posiadających odpowiednie umiejętności, w tym techniczne i zawodowe, niezbędne do zdobycia zatrudnienia, dobrej pracy i rozwoju przedsiębiorczości.​
  • Do 2030 roku wyeliminować nierówności w dostępie do edukacji ze względu na płeć i zapewnić równy dostęp do wszystkich poziomów edukacji i szkoleń zawodowych dla grup szczególnych potrzeb, w tym osób niepełnosprawnych, ludności autochtonicznej i dzieci w trudnej sytuacji.​
  • Do 2030 toku zapewnić, że wszyscy uczący się nabędą wiedzę i umiejętności potrzebne do promowania zrównoważonego rozwoju, w tym, między innymi, poprzez edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego stylu życia, praw człowieka, równości płci, promowania kultury pokoju i niestosowania przemocy, globalnego obywatelstwa i uznania wartości różnorodności kulturowej oraz wkładu kultury do zrównoważonego rozwoju.​
  • G.2. Odpowiedzialne postępowanie w biznesie

Search results

Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close