Serwis ESG

Kadra zarządzająca i jej kompetencje

Kontrast
Wielkość liter - A +

Kadra zarządzająca i jej kompetencje

 • 102-18

Zarząd

Prezes Zarządu Polenergia S.A., CEO (Chief Executive Officer)

 • Ekspert z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym w budowaniu wartości spółek z sektora energetycznego.
 • Od 2012 roku związany z Grupą Polenergia, gdzie nadzoruje portfel inwestycyjny Grupy Kapitałowej Polenergia w zakresie strategii i rozwoju biznesu, fotowoltaiki, a przede wszystkim obszary energetyki wiatrowej.
 • Od 2001 roku związany z Grupą Kulczyk Investments, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Inwestycyjnego w ramach działalności private equity Grupy Kulczyk Investments w branży oil&gas, energy.
 • Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku handel zagraniczny oraz studiów podyplomowych Executive Studies in Finance organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (rozprawa doktorska dotyczyła teorii wartości przedsiębiorstwa dla akcjonariuszy).

Członek Zarządu Polenergia S.A., CFO (Chief Financial Officer)

 • Z Grupą Polenergia związany od 2011 roku. Od 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Działu Corporate Finance i Kontrolingu i odpowiada za relacje inwestorskie. W poprzednich latach kierował pracą Działu Corporate Finance. Obecnie zajmuje się planowaniem finansowym i raportowaniem zarządczym w Grupie. Prowadził także wiele procesów pozyskania finansowania dłużnego oraz uczestniczył w licznych transakcjach M&A.
 • Przed dołączeniem do Polenergii zdobywał doświadczenie zawodowe w PwC, gdzie specjalizował się w doradztwie w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym dla największych instytucji finansowych i przedsiębiorstw w Polsce oraz badaniu sprawozdań finansowych czołowych firm z sektora finansowego.
 • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość. Ukończył studia Canadian Executive MBA organizowane przez Université du Québec à Montréal i Szkołę Główną Handlową oraz podyplomowe studia z zarządzania ryzykiem instytucji finansowych. Posiada tytuł AMCT i jest członkiem Stowarzyszenia Skarbników Korporacyjnych w Wielkiej Brytanii (Association of Corporate Treasurers).

Członek Zarządu Polenergia S.A.

 • Jedna z niewielu kobiet w Polsce zarządzająca spółkami z sektora elektroenergetycznego. W branży energetycznej działa aktywnie od ponad 21 lat. Przez wiele lat pełniła obowiązki Dyrektora Finansowego, a następnie Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego gazowej 116 MW elektrociepłowni w Nowej Sarzynie należącej do Grupy Polenergia. Od 2019 roku sprawuje funkcję Członka Zarządu Polenergia S.A., nadzorując Pion Czystych Paliw i Ochrony Środowiska, gdzie między innymi rozwijane są nowe projekty wodorowe oraz prowadzona jest działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju biznesu.
 • Jako druga kobieta w historii została nagrodzona Laurem Białego Tygrysa polskiej energetyki. Trzykrotnie znalazła się w prestiżowym rankingu Puls Biznesu „100 Kobiet Biznesu”. Nominowana w plebiscycie na osobowość roku w kategorii efektywne zarządzanie firmą przy jednoczesnym działaniu na rzecz szeroko pojętej działalności społecznej.
 • Od 2020 roku zasiada w Radzie Programowej Global Compact Network Poland skupiającej się na priorytetowych obszarach United Nations Global Compact, takich jak: prawa człowieka, ochrona środowiska, prawa pracownicze, wolność od korupcji.
 • Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości oraz MBA w Stockholm University of Business.
 • Odpowiedzialna za kwestie związane z szeroko rozumianym ESG oraz raportowanie pozafinansowe

Członek Zarządu Polenergia S.A. COO (Chief Operating Officer)

 • Od 2016 roku w Grupie Polenergia pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego, odpowiadając tym samym za prowadzenie oraz utrzymanie i eksploatację wszystkich operacyjnych projektów. W latach 2008–2016 był odpowiedzialny w Grupie Polenergia i Grupie PEP za rozwój i eksploatację projektów energetyki przemysłowej i konwencjonalnej. W latach 2004–2008 odpowiadał za finanse największego biomasowego projektu energetyki przemysłowej zrealizowanego przez Grupę PEP w zakładach papierniczych Mondi Świecie S.A.
 • Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne zdobyte w takich firmach jak Telekomunikacja Polska, Sony Music Entertainment Polska czy Master Foods Polska.
 • Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 uzyskał tytuł MBA Uniwersytetu Minnesoty w ramach programu WEMBA prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową oraz Uniwersytet Minnesoty.

Rada nadzorcza

Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego. Od 2013 roku członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, a w latach 2015–2018 Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013–2016 wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Inicjatorka powstania polskiej filii organizacji ekologicznej Green Cross International. Pomysłodawczyni i współfundatorka Kulczyk Foundation, organizacji non-profit zajmującej się niesieniem pomocy w Polsce i na świecie. Jest członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorem SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Należy do Young Leaders for Tomorrow, ogólnoświatowej inicjatywy zrzeszającej młodych liderów. W 2018 roku została uhonorowana Orderem Uśmiechu.

Ukończył Szwajcarski Federalny Instytut Technologii (ETH) w Zurychu oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Stanforda i INSEAD. Posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi projektami w europejskim sektorze energetycznym. Sprawował między innymi funkcję Prezesa i Przewodniczącego Rady Nadzorczej szwajcarskiej spółki energetycznej Alpiq czy Przewodniczącego Rady Nadzorczej Swiss Grid (szwajcarski operator sieci). Oprócz tego zajmował stanowiska zarządcze w ATEL i EOS (dwie spółki energetycznej, które połączyły się pod przewodnictwem Hansa w Alpiq w 2009 roku) oraz w Grupie ABB, światowej spółce energetycznej/infrastrukturalnej. Jest Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Europejskiej Giełdy Energii (EEX), Członkiem Zarządu Europejskiej Giełdy Spotowej (Rynek Kasowy) EPEX Spot /Paryż oraz Clearing Bank ECC. Był założycielem Europejskiej Giełdy Energii na początku 2000 roku we Frankfurcie, kiedy to pełnił funkcję CEO Giełdy. Uczestniczył czynnie w fuzji EEX z inną niemiecką giełdą LPX.

Emmanuelle Rouchel ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako radca prawny. W 2015 roku została zatrudniona w Brookfield, jest starszym wiceprezesem i głównym radcą prawnym w Europejskiej Grupie Energetyki Odnawialnej grupy Brookfield. Przed dołączeniem do Brookfield Emmanuelle Rouchel była starszym radcą prawnym w międzynarodowym sektorze wydobycia ropy i gazu. Swoją karierę rozpoczęła w Sullivan & Cromwell w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się transgranicznymi fuzjami i przejęciami oraz transakcjami na rynkach kapitałowych.

Ukończyła studia podyplomowe z prawa na Uniwersytecie Columbia, gdzie była stypendystką programu Fulbrighta i Harlana Fiske Stone’a, studia na Université Paris II Panthéon-Assas, jak również ekonomię w École Supérieure de Commerce de Paris (ESCP) w Paryżu. Jest angielskim radcą prawnym, została także przyjęta do adwokatury w Nowym Jorku i Paryżu.

Niezależny członek Rady Nadzorczej. Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw, właściciel kancelarii prawniczej. Wcześniej przez ponad dziesięć lat kierował departamentami prawnymi, między innymi największych polskich firm (TOP 20): PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz Polkomtel S.A. Pełnił funkcję członka rady nadzorczej w wielu spółkach handlowych, w tym niezależnego członka rad nadzorczych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych z branży energetycznej: PKN Orlen S.A. oraz DUON S.A.

Przez dziesięć lat członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, w tym Wicedziekan Rady. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego oraz Advanced Management Program IESE Business School University of Navarra.

Ukończyła Technologię Środowiska na Uniwersytecie Wageningen w Holandii w 2012 roku. Jej badania skupiały się na technologii wytwarzania prądu elektrycznego z żywych roślin jako nowego źródła energii zrównoważonej. Założyła spółkę spin-off Plant-e, aby wprowadzić tę unikalną i innowacyjną technologię ze swoich badań na rynek. Wraz ze swoim zespołem wypuściła na rynek kilka produktów, które znajdują zastosowania na całym świecie.

Jako założyciel i Prezes Zarządu Plant-e w zarządzeniu firmą łączy doskonałość technologiczną z szerokimi umiejętnościami oraz doświadczeniem. Jest dobrze wykształcona i regularnie zapraszana na przeróżne wydarzenia, włącznie ze spotkaniami TEDx, na których z olbrzymim entuzjazmem opowiada o zrównoważonej energii elektrycznej uzyskiwanej z żywych roślin.

W latach 2016–2018 była członkinią Grupy Wysokiego Szczebla dla Europejskiej Rady ds. Innowacji, która opracowała podstawy nowej struktury innowacji dla Unii Europejskiej w ramach mającej powstać Europejskiej Rady ds. Innowacji.

Lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców. Od ponad osiemnastu lat rozwija przedsięwzięcia z zakresu nowych technologii, szczególnie w obszarze Internet of things.

Twórca centrum inspiracji i kompetencji dla przedsiębiorców inwestujących w projekty high- tech. Współzałożyciel funduszu akceleracyjnego wspierającego w międzynarodowym rozwoju firmy technologiczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych światowych korporacjach. Między innymi w banku inwestycyjnym Lazard w Londynie oraz departamencie mediów cyfrowych SonyBMG w Nowym Jorku.

Obecnie Prezes Zarządu Kulczyk Investments. Pracę w przedsiębiorstwie rozpoczął w 2010 roku, odpowiadał za projekty w strategicznych branżach. Nadzorował proces nabycia przez Kulczyk Investments udziałów w nigeryjskich złożach ropy i gazu. Koordynował także prace konsorcjum QKR Corporation zajmującego się poszukiwaniem aktywów wydobywczych w Afryce.

W grudniu 2013 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu (Chief Executive Officer) Kulczyk Investments.

Jest absolwentem kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także London School of Economics.

W latach 1997–2002 związany z firmą Arthur Andersen, najpierw w Dziale Audytu odpowiedzialny był za badania sprawozdań finansowych banków i firm ubezpieczeniowych, a potem jako doradca restrukturyzacyjny dla firm z branży paliwowo-energetycznej. Następnie w latach 2002–2004 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa jako zastępca Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej, gdzie odpowiadał za przygotowywanie sektorowych programów restrukturyzacyjnych oraz sprawował nadzór właścicielski nad spółkami z sektora gazowego oraz paliwowo-energetycznego. W latach 2004–2006 Orest Nazaruk brał udział w utworzeniu oraz był członkiem pierwszego zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Następnie w latach 2006–2015 pracował kolejno w spółkach kapitałowych: Selbud Inwestycje, PGNiG Energia, PGNiG Technologie, gdzie pełnił funkcje Prezesa, Członka Zarządu ds. Finansów i Obrotu oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Restrukturyzacji. Był członkiem licznych rad nadzorczych spółek z branży gazowniczej oraz paliwowo-energetycznej (między innymi: Towarowa Giełda Energii, Anwil, PKN Orlen, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Elektrociepłownia Stalowa Wola).

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją zarządzanie ryzykiem na rynkach terminowych. Odbył szereg zagranicznych szkoleń, między innymi z zakresu międzynarodowych standardów rachunkowości, zarządzania strategicznego, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem instrumentów pochodnych w gazownictwie i energetyce.

Search results

Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close