Serwis ESG

Kadra zarządzająca i jej kompetencje

Kadra zarządzająca i jej kompetencje

 • 102-18

Zarząd

Prezes Zarządu Polenergia S.A.

 • Posiada blisko 25 lat doświadczenia w finansach i bankowości, gdzie zajmował kluczowe stanowiska związane z rozwojem i zarządzaniem biznesu oraz operacjami finansowymi.
 • W latach 2019-2023 był Wiceprezesem Zarządu Banku Ochrony Środowiska.
 • Specjalizuje się w finansowaniu zielonych inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii.
 • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość.
 • Ukończył studia Executive MBA Carlson School of Management University of Minnesota, prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową.

Wiceprezes Zarządu Polenergia S.A.

 • Ukończył Wyższą Szkołę Handlu i Prawa (obecnie Uczelnia Łazarskiego) oraz studia MBA Carlson School of Managment University of Minnesota, prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.
 • Karierę zaczynał w Narodowym Banku Polskim jako współpracownik prof. Leszka Balcerowicza.
 • Specjalizuje się w transformacjach biznesowych, a w szczególności budowaniu strategii nakierowanych na wzrost wartości, zarządzania implementacją kluczowych czynników wzrostu, zmianach modeli biznesowych, budowie finansowania, zarządzaniu kryzysowym, jak również budowaniu i rozwoju zespołów.
 • Doświadczenie zdobywał w europejskich spółkach operujących w różnych branżach.

Członkini Zarządu Polenergia S.A.

 • Jedna z niewielu kobiet w Polsce zarządzająca spółkami z sektora elektroenergetycznego. W branży energetycznej działa aktywnie od ponad 21 lat. Przez wiele lat pełniła obowiązki Dyrektora Finansowego, a następnie Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego gazowej 116 MW elektrociepłowni w Nowej Sarzynie należącej do Grupy Polenergia. Od 2019 roku sprawuje funkcję Członka Zarządu Polenergia S.A., nadzorując Pion Czystych Paliw i Ochrony Środowiska, gdzie między innymi rozwijane są nowe projekty wodorowe oraz prowadzona jest działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju biznesu.
 • Jako druga kobieta w historii została nagrodzona Laurem Białego Tygrysa polskiej energetyki. Trzykrotnie znalazła się w prestiżowym rankingu Puls Biznesu „100 Kobiet Biznesu”. Nominowana w plebiscycie na osobowość roku w kategorii efektywne zarządzanie firmą przy jednoczesnym działaniu na rzecz szeroko pojętej działalności społecznej.
 • Od 2020 roku zasiada w Radzie Programowej Global Compact Network Poland skupiającej się na priorytetowych obszarach United Nations Global Compact, takich jak: prawa człowieka, ochrona środowiska, prawa pracownicze, wolność od korupcji.
 • Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości oraz MBA w Stockholm University of Business.
 • Odpowiedzialna za kwestie związane z szeroko rozumianym ESG oraz raportowanie pozafinansowe

Członek Zarządu Polenergia S.A.

 • Od 2016 roku w Grupie Polenergia pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego, odpowiadając tym samym za prowadzenie oraz utrzymanie i eksploatację wszystkich operacyjnych projektów. W latach 2008–2016 był odpowiedzialny w Grupie Polenergia i Grupie PEP za rozwój i eksploatację projektów energetyki przemysłowej i konwencjonalnej. W latach 2004–2008 odpowiadał za finanse największego biomasowego projektu energetyki przemysłowej zrealizowanego przez Grupę PEP w zakładach papierniczych Mondi Świecie S.A.
 • Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne zdobyte w takich firmach jak Telekomunikacja Polska, Sony Music Entertainment Polska czy Master Foods Polska.
 • Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 uzyskał tytuł MBA Uniwersytetu Minnesoty w ramach programu WEMBA prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową oraz Uniwersytet Minnesoty.

Rada nadzorcza

Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego. Od 2013 roku członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, a w latach 2015–2018 Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013–2016 wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Inicjatorka powstania polskiej filii organizacji ekologicznej Green Cross International. Pomysłodawczyni i współfundatorka Kulczyk Foundation, organizacji non-profit zajmującej się niesieniem pomocy w Polsce i na świecie. Jest członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorem SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Należy do Young Leaders for Tomorrow, ogólnoświatowej inicjatywy zrzeszającej młodych liderów. W 2018 roku została uhonorowana Orderem Uśmiechu.

Tom O’Brien jest partnerem zarządzającym i dyrektorem generalnym grupy Brookfield zajmującej się energią odnawialną i jest odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój działalności w Europie. Tom O’Brien dołączył do Brookfield w 2014 roku, po przejęciu irlandzkiej spółki Bord Gaís Energy zajmującej się energią odnawialną. Od tego czasu pełnił szereg funkcji w grupie Brookfield, ostatnio pełniąc funkcję Dyrektora Finansowego dla europejskiego biznesu energii odnawialnej. O’Brien zajmował wysokie stanowiska handlowe i finansowe w kilku organizacjach. Pan O’Brien posiada tytuł Fellow of Chartered Accountants Ireland.

Szymon Adamczyk jest absolwentem Politechniki Śląskiej im. Wincentego Pstrowskiego w Gliwicach. Ukończył także Podyplomowe Studium Zarządzania Akademii Ekonomiczniej w Katowicach. Karierę̨ zawodową rozpoczął w 1992 r. w spółce przemysłu stalowego. W latach 2000-2002 był związany z branżą budowy stacji paliw w Polsce. Od 2002 do 2023 roku rozwijał, zarządzał i nadzorował spółkę Alumetal S.A. specjalizującą się w recyklingu złomów i produkcji stopów aluminiowych, których odbiorcą jest przede wszystkim przemysł motoryzacyjny.

Od 2018 roku zasiada lub zasiadał w Radach Nadzorczych wielu spółek przemysłowych m.in. w sektorach recyklingu i produkcji metali, rolniczym, infrastrukturalnym i odnawialnych źródeł energii, w tym Polenergia S.A., Torpol S.A., U_Cont Sp. z o.o., Alumetal S.A., Feerum S.A. Doradza, w szerokim zakresie, firmom z branży recyklingu aluminium i przemysłu stalowego.

W latach 1997–2002 związany z firmą Arthur Andersen, najpierw w Dziale Audytu odpowiedzialny był za badania sprawozdań finansowych banków i firm ubezpieczeniowych, a potem jako doradca restrukturyzacyjny dla firm z branży paliwowo-energetycznej. Następnie w latach 2002–2004 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa jako zastępca Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej, gdzie odpowiadał za przygotowywanie sektorowych programów restrukturyzacyjnych oraz sprawował nadzór właścicielski nad spółkami z sektora gazowego oraz paliwowo-energetycznego. W latach 2004–2006 Orest Nazaruk brał udział w utworzeniu oraz był członkiem pierwszego zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Następnie w latach 2006–2015 pracował kolejno w spółkach kapitałowych: Selbud Inwestycje, PGNiG Energia, PGNiG Technologie, gdzie pełnił funkcje Prezesa, Członka Zarządu ds. Finansów i Obrotu oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Restrukturyzacji. Był członkiem licznych rad nadzorczych spółek z branży gazowniczej oraz paliwowo-energetycznej (między innymi: Towarowa Giełda Energii, Anwil, PKN Orlen, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Elektrociepłownia Stalowa Wola).

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją zarządzanie ryzykiem na rynkach terminowych. Odbył szereg zagranicznych szkoleń, między innymi z zakresu międzynarodowych standardów rachunkowości, zarządzania strategicznego, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem instrumentów pochodnych w gazownictwie i energetyce.

Ignacio Paz-Ares Aldanondo jest starszym wiceprezesem w grupie Brookfield zajmującej się energią odnawialną. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za inicjowanie, analizę i realizację inwestycji na terenie Europy. Pan Paz-Ares Aldanondo dołączył do Brookfield w 2015 roku i pełnił szereg funkcji inwestycyjnych w Grupie ds. Energii Odnawialnej Brookfield w Europie. Obecne stanowisko zajmuje od 2019 roku. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan Paz-Ares był analitykiem bankowości inwestycyjnej w Citi. Pan Paz-Ares Aldanondo ukończył prawo i studia biznesowe na Universidad Autonoma de Madrid.

Emmanuelle Rouchel ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako radca prawny. W 2015 roku została zatrudniona w Brookfield, jest starszym wiceprezesem i głównym radcą prawnym w Europejskiej Grupie Energetyki Odnawialnej grupy Brookfield. Przed dołączeniem do Brookfield Emmanuelle Rouchel była starszym radcą prawnym w międzynarodowym sektorze wydobycia ropy i gazu. Swoją karierę rozpoczęła w Sullivan & Cromwell w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się transgranicznymi fuzjami i przejęciami oraz transakcjami na rynkach kapitałowych.

Ukończyła studia podyplomowe z prawa na Uniwersytecie Columbia, gdzie była stypendystką programu Fulbrighta i Harlana Fiske Stone’a, studia na Université Paris II Panthéon-Assas, jak również ekonomię w École Supérieure de Commerce de Paris (ESCP) w Paryżu. Jest angielskim radcą prawnym, została także przyjęta do adwokatury w Nowym Jorku i Paryżu.

Profesor Krzysztof Obłój jest wykładowcą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładał m.in. na amerykańskich uczelniach Yale University, The University of Illinois Urbana-Champaign, Central Connecticut State University, Duquesne University, chińskim Sun-Yat Sen University, norweskich Norvegian School of Managmnt i Bodo Graduate School of Management, francuskiej ESCP-EAP i Ecole Nationale des Pont et Chaussees, brytyjskiej Henley Bussiness School i słoweńskiej Bled School of Managment. Jeden z najczęściej cytowanych na świecie specjalistów od zarządzania. Ma duże doświadczenie praktyczne. Był przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych m.in. Orlenu S.A., Dwory S.A., PZU S.A., Agory S.A., Eurobanku S.A., Alior Banku S.A., IMPEL S.A., AMBRA S.A., Polmos Lublin S.A., Prochem S.A. Doradza firmom polskim i zagranicznym.

Jacek Głowacki był Prezesem Zarządu Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna w latach 2001-2010 oraz 2019-2024. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polenergia S.A., Dyrektora Zarządzającego, Członka Zarządu Polenergia Holding S.àr.l oraz Polenergia International S.àr.l. w latach 2011-2019. W 2001 roku mianowany na stanowisko Dyrektora Generalnego Business Development Prisma Energy – spółki, która przejęła Elektrociepłownię Nowa Sarzyna. W 2006 roku, po przejęciu ENS przez Ashmore Energy, został Wiceprezesem korporacji na Środkową i Wschodnią Europę. Jeden z kluczowych ekspertów nadzorujących liberalizację sektora energetycznego w Polsce. Wiceprezes Podkarpackiej Doliny Wodorowej, zaangażowany w rozwój sektora produkcji zielonego wodoru. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada także dyplom MBA Uniwersytetu Chicago.

Search results

Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close