Serwis ESG

Polenergia Sprzedaż

Kontrast
Wielkość liter - A +

Polenergia Sprzedaż

Polenergia Sprzedaż udostępnia klientom końcowym energię elektryczną pochodzącą z Odnawialnych Źródeł Energii należących do Grupy Polenergia.

Spółka oferuje energię produkowaną w lądowych elektrowniach wiatrowych oraz farmach fotowoltaicznych będących własnością Grupy. Farmy znajdujące się na terenie całego kraju gwarantują dostarczanie klientom zielonej energii o każdej godzinie przez cały rok. Dzięki temu jako pierwsi na polskim rynku już dziś oferujemy produkt spełniający standardy Energia 2051, określone przez Europejski Zielony Ład, którego nadrzędnym celem jest uczynienie z Europy pierwszego kontynentu neutralnego klimatycznie. Kluczowa w tym aspekcie będzie rola rynku energetycznego i jego transformacja w kierunku zeroemisyjności.

Filozofię firmy kształtuje odpowiedzialność za środowisko naturalne i przyszłość kolejnych pokoleń, dlatego oprócz 100% zielonej energii Polenergia Sprzedaż oferuje swoim klientom możliwość w pełni elektronicznej obsługi, od procesu ofertowania przez zawarcie umowy do rozliczania zużycia. Spółka chętnie korzysta z ekologicznych rozwiązań, spójnych z jej własnym, zielonym DNA.

Standard Energia 2051

Polenergia jako pierwsza firma w Polsce wprowadza na rynek nowy standard Energia 2051. Już dziś nasi klienci mogą kupować czystą, odnawialną, zieloną i zeroemisyjną energię zgodną z wytycznymi Europejskiego Zielonego Ładu, które będą obowiązywały dopiero w 2051 roku.

Standard Energia 2051 gwarantuje neutralne klimatycznie produkty, które oferują pokrycie zapotrzebowania naszych klientów przez energię generowaną z polskich źródeł odnawialnych.

Duża nadwyżka produkcji energii z odnawialnych źródeł obsługiwanych przez Grupę Polenergia sprawia, że nasz produkt wyprzedza inne dostępne na rynku tego typu produkty. Dlatego już teraz możemy zaoferować naszym klientom pełne pokrycie zapotrzebowania przez bezemisyjną energię.

Nasza przewaga

Nie kolorujemy energii konwencjonalnej i nie nazywamy jej zieloną tylko w teorii. Gwarancje pochodzenia nie stanowią dla nas jedynego wyznacznika zieloności. Nasza energia broni się sama. Jest zielona nie tylko z definicji, ale z natury. W naszym portfelu posiadamy TYLKO energię zieloną, wyprodukowaną głownie w naszych grupowych źródłach wytwórczych (farmach wiatrowych oraz fotowoltaicznych). Konkurencja posiadając w swoim portfelu energię zakupioną na Towarowej Giełdzie Energii, na Rynku Bilansującym, lub od innych spółek specjalizujących się w hurtowym obrocie energią elektryczną, sprzedaje de facto energię czarną. Jedynym zielonym elementem tych dostaw są gwarancje pochodzenia. W przypadku odsprzedaży energii wytworzonej w odnawialnych źródłach energii, spółki obrotu „mieszają” zieloną energię z czarną, która stanowi większość w ich portfelu sprzedażowym. Także w tym przypadku, potwierdzenie odnawialnego charakteru tych dostaw stanowią gwarancje pochodzenia.

Wyniki wyszukiwania