Serwis ESG

Aktywa wytwórcze

Kontrast
Wielkość liter - A +

Aktywa wytwórcze

Energetyka wiatrowa na lądzie

Farma Wiatrowa Puck (Dipol Sp. z o.o.) jest zlokalizowana w gminie Gnieżdżewo w powiecie puckim, w województwie pomorskim. FW Puck została oddana do eksploatacji w 2007 roku. Konfiguracja FW Puck obejmuje jedenaście turbin wiatrowych typu Gamesa G87 2 MW o wysokości wieży 78 m i średnicy wirnika 87 m, stację GPZ, podziemną infrastrukturę linii przesyłowych, jak również drogi dojazdowe do każdej turbiny. Całkowita moc FW Puck to 22 MW. Właścicielem FW Puck jest Spółka Dipol Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii S.A.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Modlikowice jest zlokalizowana w gminie Zagrodno w powiecie złotoryjskim, w województwie dolnośląskim. FW Modlikowice została oddana do eksploatacji na początku 2012 roku. Składa się z dwunastu turbin typu Vestas V90 2 MW o wysokości 105 m i średnicy wirnika 90 m. Całkowita moc FW Modlikowice wynosi 24 MW. FW Modlikowice jest podłączona do stacji transformatorowej SN/110 kV zlokalizowanej na działce nr 480, obręb Modlikowice, gmina Zagrodno.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Łukaszów jest zlokalizowana w gminie Zagrodno w powiecie złotoryjskim, w województwie dolnośląskim. FW Łukaszów została oddana do eksploatacji na początku 2012 roku. FW Łukaszów składa się z siedemnastu turbin typu Vestas V90 2 MW o wysokości 105 m i średnicy wirnika 90 m. Całkowita moc FW Łukaszów wynosi 34 MW. FW Łukaszów obejmuje również stację transformatorową SN/110 kV zlokalizowaną na działce nr 480, obręb Modlikowice, gmina Zagrodno.

Właścicielem farmy jest Amon Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii S.A.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Gawłowice (Polenergia Farma Wiatrowa 1 Sp. z o.o.) jest zlokalizowana w gminie Radzyń Chełmiński w powiecie grudziądzkim, w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwszy etap projektu został oddany do użytkowania w 2014 roku, a kolejny rok później. Konfiguracja FW Gawłowice obejmuje osiemnaście turbin wiatrowych typu Siemens SWT-2.3-108 o wysokości wieży 115 m i średnicy wirnika 108 m, stację GPZ, podziemną infrastrukturę linii przesyłowych, jak również drogi dojazdowe do każdej turbiny. W 2015 roku rozbudowano farmę o trzy kolejne turbiny tego typu, dzięki czemu jej moc zwiększyła się do 48,3 MW.

Właścicielem FW Gawłowice jest Spółka Polenergia Farma Wiatrowa 1 Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Rajgród (Polenergia Farma Wiatrowa 6 Sp. z o.o.) jest zlokalizowana w gminie Rajgród w powiecie grajewskim, w województwie podlaskim. FW Rajgród została oddana do użytkowania w 2014 roku. Konfiguracja FW Rajgród obejmuje jedenaście turbin wiatrowych typu Siemens SWT-2.3-108 o wysokości wieży 115 m i średnicy wirnika 108 m, stację GPZ, podziemną infrastrukturę linii przesyłowych, jak również drogi dojazdowe do każdej turbiny. Całkowita moc FW Rajgród to 25,3 MW. Właścicielem FW Rajgród jest Spółka Polenergia Farma Wiatrowa 6 Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii S.A.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Skurpie (Polenergia Farma Wiatrowa 4 Sp. z o.o.) jest zlokalizowana w gminie Płośnica w powiecie działdowskim, w województwie warmińsko-mazurskim. FW Skurpie została oddana do użytkowania w trzecim i czwartym kwartale 2015 roku. Konfiguracja FW Skurpie obejmuje dziewiętnaście turbin wiatrowych typu Siemens SWT-2.3-108 o wysokości wieży 115 m i średnicy wirnika 108 m, stację GPZ, podziemną infrastrukturę linii przesyłowych, jak również drogi dojazdowe do każdej turbiny. Całkowita moc FW Skurpie to 43,7 MW. Operatorem FW Skurpie jest Spółka Polenergia Farma Wiatrowa 4 Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii S.A.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Mycielin (Polenergia Farma Wiatrowa Mycielin Sp. z o.o.) jest zlokalizowana w okolicy miejscowości Mycielin, Gościelin, Gościeszowice, Długie, Dzikowice i Sucha Dolna w gminach Niegosławice i Szprotawa w powiecie żagańskim, w województwie lubuskim.

FW Mycielin została wybudowana w 2015 roku, a w lutym 2016 roku otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Składa się z 23 turbin typu Vestas V110 2,0 MW o wysokości wieży 125 m i średnicy wirnika 110 m. Łączna zainstalowanej moc obiektu to 46 MW. Operatorem farmy jest Polenergia Farma Wiatrowa Mycielin Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii S.A.

Czytaj więcej

Farma Wiatrowa Krzęcin (Polenergia Farma Wiatrowa 23 Sp. z o.o.) jest zlokalizowana na działkach 47/1, 51/1, 56, 66, 403/1, 404 i 406 w gminie Krzęcin w powiecie choszczeńskim, w województwie zachodniopomorskim. FW Krzęcin składa się z czterech turbin typu Nordex S77 o wysokości 80 m i średnicy wirnika 77 m. Całkowita moc FW Krzęcin wynosi 6 MW.

FW Krzęcin została wybudowana w 2010 roku, a od 2018 roku jej właścicielem jest Polenergia Farma Wiatrowa 23 Sp. z o.o., spółka celowa należąca w 100% do Polenergii S.A. FW Krzęcin nie posiada własnego punktu GPO, jest przyłączona do stacji transformatorowej 110/15 kV – GPZ Krzęcin należącej do zewnętrznego operatora (ENEA Operator Sp. z o.o.).

Czytaj więcej

Projekt Farmy Wiatrowej Szymankowo został zrealizowany przez spółkę Polenergia Farma Wiatrowa Szymankowo Sp. z o.o., spółkę celową należącą w 100% do Polenergii.

FW Szymankowo jest zlokalizowana w powiecie malborskim w gminie Miłoradz, na obszarze ograniczonym miejscowościami: Gnojewo (od północy), Stara Kościelnica (od wschodu), Miłoradz (od południowego wschodu) oraz Bystrze (od zachodu).

Czytaj więcej

Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne (FF) Sulechów I zlokalizowane są na działkach 117/16, 117/7, 117/8, 118/2, 152/2, 152/3, 153 oraz 154/5 w miejscowości Kruszyna w gminie Sulechów, w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim. Składają się one z ośmiu farm fotowoltaicznych, każda o mocy około 1 MW, wraz z niezbędną infrastrukturą, oraz stacji energetycznej 15/110 kV.

Czytaj więcej

Energetyka konwencjonalna

Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o. (ENS) zlokalizowana jest w odległości około 1 km w kierunku północno-zachodnim od miasta Nowa Sarzyna, przy ulicy ks. J. Popiełuszki 2. ENS zajmuje teren o łącznej powierzchni około 6 ha. Obiekt zlokalizowany jest na obszarze przemysłowym, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów chemicznych CIECH Sarzyna S.A. (Grupa CIECH).

Czytaj więcej

Search results