Serwis ESG

Za nami wielki finał X edycji Akademii Energii

Kontrast
Wielkość liter - A +

Za nami wielki finał X edycji Akademii Energii

13 grudnia oficjalnie zakończyła się tegoroczna Akademia Energii. To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, który w tym roku obchodził swoje 10-lecie. Przez dwa miesiące, 29 uczestników poznawało branżę energetyczną przez pryzmat liderów rynku.

Motywem tegorocznej edycji była „Dekada zmian”, a tematyka warsztatów i wykładów poruszała się w obrębie 5 modułów: rynek energii, bezpieczeństwo energetyczne kraju, energetyka rozproszona, Polityka Energetyczna UE w najbliższej dekadzie oraz nowe technologie w energetyce.

Jesteśmy przekonani, że najbliższa dekada będzie dla energetyki okresem prawdziwej rewolucji. Dlatego jako Grupa zaangażowana w budowę energetyki przyszłości opartej na odnawialnych źródłach energii i zielonym wodorze, od wielu lat uczestniczymy w edukacji przyszłych kadr sektora energetycznego. Przez ostatnie dwa miesiące z uczestnikami Akademii Energii rozmawialiśmy o strategicznych kierunkach rozwoju Polenergii, naszych działaniach w obszarze budowy i eksploatacji projektów oraz nowych liniach biznesowych. Mówiliśmy także o istocie i roli ESG w odpowiedzialnym sektorze energetycznym jutra. To była prawdziwa przyjemność i zarazem ogromna odpowiedzialność być kolejny raz Partnerem Strategicznym Akademii Energii.

Iwona Sierżęga

Podsumowaniem dwumiesięcznej pracy uczestników był finał, który odbył się w Magic Mind Muzeum na Placu Konesera w Warszawie. Oprócz słuchaczy Akademii, na sali pojawili się Alumni, goście honorowi oraz przedstawiciele firm partnerskich – wśród nich także Grzegorz Lot wiceprezes Zarządu Polenergii Dystrybucja reprezentujący Grupę Polenergia, która była Partnerem Strategicznym X Akademii Energii.

Już na początku swojej nauki w Akademii, uczestnicy podzieleni zostali na grupy do pracy nad case study. Wszystkie tematy zaproponowane przez firmy partnerskie odpowiadały jednemu z pięciu modułów:

  • POLENERGIA S.A.- Zagadnienia planistyczne lokalizowania infrastruktury przesyłowej jako bariera dynamicznego rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej.
  • EDISON ENERGIA – Jak będzie wyglądał Rynek Fotowoltaiki w Polsce w ciągu następnych 10 lat?
  • FORUM ENERGII – Dekada zmian w ciepłownictwie systemowym i indywidualnym ogrzewaniu. Jak sektor ciepła i budynków może być FIT FOR 55?
  • GAZ-SYSTEM S.A. – Protest rolników w Raczkach na budowie strategicznego gazociagu Polska – Litwa.
  • POLSKIE SIECI ELEKTORENERGETYCZNE S.A.  – Rozwiązanie pozwalające utrzymać bezpieczeństwo systemu.

Podczas wielkiego finału zaprezentowane zostały wyniki prac wszystkich zespołów. Zwycięską grupą okazała się ta rozwiązująca zadanie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. W skład jury weszli m.in. Marta Porzuczek – Polenergia S.A. oraz Bartosz Majewski – Edison Energia.

Wszyscy zebrani mieli też okazję sprawdzić swoje siły podczas quizu o sektorze energetycznym. Zwycięzcą konkursu okazał się Alumn IX edycji Akademii Energii Jakub Kutyła. Po rozdaniu nagród i dyplomów, nastąpiła część tak lubiana przez wielu – networking! Niezwykła okazja na bliższe zapoznanie się z uczestnikami X edycji Akademii Energii, jak i z wszystkimi zebranymi. Wszystko to w magicznym Muzeum Iluzji, które wszyscy zebrani mieli także okazję zwiedzić.

Dziesiąta edycja Akademii Energii została oficjalnie zakończona, ale dla wszystkich uczestników to dopiero początek ich drogi w sektorze energetycznym. Nie można odmówić im dobrego przygotowania.

Search results