Serwis ESG

Wystartowała Akademia Energii 2022

Kontrast
Wielkość liter - A +

Wystartowała Akademia Energii 2022

To już jedenasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, pomagającego w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom, i absolwentom, którzy nie tylko chcą rozwijać się w branży energetycznej, ale także rozumieją, że biznes opiera się na dobrych relacjach i zaangażowaniu.
To program dla przyszłych liderów.

Spośród setek zgłoszeń, wyłoniono w tym roku 26 osób, które wezmą udział w dwumiesięcznych warsztatach, szkoleniach i wykładach. Motywem przewodnim tegorocznej Akademii Energii jest bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Słuchacze Akademii zastanawiać się będą nad optymalną strategią na drodze ku neutralności klimatycznej. Niezależnie od tego na jakie źródło energii padnie wybór, każdy scenariusz musi zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne.

Transformacja energetyczna, która dokonuje się na naszych oczach, to budowa systemu energetycznego przyszłości bez paliw kopalnych, bez emisji zanieczyszczeń. By tego dokonać potrzebujemy ambitnych, odważnych, myślących nieszablonowo młodych ludzi, którzy już teraz dołożą swoją cegiełkę do budowy innowacyjnej polskiej gospodarki, naszej bezpiecznej przyszłości i tym samym do wzrostu jakości naszego życia. Dlatego od lat współpracujemy z Akademią Energii i jesteśmy jej Partnerem Strategicznym.

Iwona Sierżęga

członkini Zarządu Grupy Polenergia

Polenergia od wielu lat wspiera Akademię Energii i przekazuje cenną, praktyczną wiedzę z obszarów, w których działamy. W tym roku przybliżymy uczestnikom Akademii rynek morskich farm wiatrowych, o którym opowiadać będzie Łukasz Piotrowicz – kierownik biura ds. technologii w Departamencie Morskich Farm Wiatrowych Grupy Polenergia. Będzie też o wodorze – tu silny zespół Emilii Makarewicz Dyrektor ds. Rozwoju Projektów Wodorowych Grupy Polenergia wraz z Pracownikami Departamentu – Radosławem Gnutkiem, Aleksandrem Korytowskim i Mateuszem Krzakiem – opowie o roli wodoru w dekarbonizacji trudnych obszarów przemysłu. Artur Kalicki, Dyrektor ds. Rozwoju w Polenergii eMobility opowie o rozwoju elektromobilności na polskim i zagranicznych rynkach, i zdradzi co jest kluczem do sukcesu na tym rynku: samochody, stacje ładowania, czy może infrastruktura software. Polenergia Fotowoltaika przedstawi temat roli prosumentów w transformacji energetycznej, a przewodnikiem po świecie m.in. Polenergii 360o będzie Kamil Sankowski, członek Zarządu Polenergii Fotowoltaiki. Sesję mentoringową dla uczestników Akademii Energii poprowadzi Grzegorz Lot, wiceprezes Zarządu Polenergii Dystrybucji i członek Zarządu Polenergii Sprzedaż.

Polenergia przygotowała także dla uczestników Akademii konkursowy case, który będzie prezentowany na Wielkim Finale XI edycji Akademii Energii już 9 listopada.

Search results