Serwis ESG

Dystrybucja i eMobility

Kontrast
Wielkość liter - A +

Dystrybucja i eMobility

Polenergia Dystrybucja buduje oraz utrzymuje własną infrastrukturę elektroenergetyczną na terenie całej Polski, poprzez którą świadczy usługi dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej.

69

aktywnych projektów na terenie całego kraju

125

projektów w fazie rozwoju

22 tys.

Przyłączonych odbiorców na koniec 2021 r.

70 tys.

Przyłączonych odbiorców w roku 2025

Portal Moja Polenergia

Rozwijamy nowoczesne kanały obsługi Klientów. Elektroniczne Biuro Moja Polenergia, dostępne jest w wersji online, jak i w postaci aplikacji mobilnej. Równocześnie wprowadziliśmy w pełni cyfrowy proces zawierania umowy z nowymi klientami z segmentu gospodarstwa domowe i jednoosobowe działalności gospodarcze.

Więcej

Elektromobilność

Wspierając rozwój e-mobility, wdrożyliśmy nową ofertę stacji ładowania samochodów elektrycznych skierowaną do klientów indywidulanych, przedsiębiorstw, spółdzielni mieszkaniowych i deweloperów.

Wdrażając usługi związane z ładowaniem w ładowarkach prywatnych przygotowano także kompleksową ofertę z zakresu elektromobilności skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i klientów biznesowych. Oferta zawiera między innymi usługi dostawy stacji ładowania, ich montażu, a także późniejszego zasilania ich zieloną energią.

Poza obszarem sprzedaży produktów i usług elektromobilności, Grupa aktywnie buduje strategiczne partnerstwa z podmiotami posiadającymi atrakcyjne dla użytkowników pojazdów elektrycznych lokalizacje w celu pozyskania miejsc pod budowę ogólnodostępnych stacji ładowania. Budowa rozproszonej sieci stacji szybkiego i przyspieszonego ładowania jako kluczowy element umożliwiający swobodne poruszanie się samochodami elektrycznymi po terenie naszego kraju będzie stanowić uzupełnienie oferty wartości w obszarze elektromobilności. Jest to obszar, w którym Spółka planuje zająć kluczową rolę jako operator oraz dostawca usług ładowania.

Grupa jest świadoma, że jako aktywny uczestnik tego rynku, może budować kompetencje oraz doświadczenia również w ramach swojej organizacji, dlatego też wdrożyła polityką flotową zgodnie z którą, nowe pojazdy które eksploatowane są w Grupie posiadają napęd w pełni elektryczny lub hybrydowy typu „plug-in”.

Search results