Serwis ESG

Webinary edukacyjne Graj z nami w zielone!®

Kontrast
Wielkość liter - A +

Webinary edukacyjne Graj z nami w zielone!®

Polenergia we współpracy z Kulczyk Foundation oraz UNEP/GRID-Warszawa zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów, które podpowiedzą nauczycielom, ale także rodzicom i edukatorom z całej Polski, jak w przystępny i przyjazny sposób przybliżać młodym ludziom zagadnienia związane z szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem.

Bezpłatne spotkania online, to kolejny etap projektu edukacyjnego Graj z nami w zielone!®. Akcję rozpoczęliśmy wiosną tego roku od wydania trzech podręczników do zajęć edukacyjnych dla nauczycieli i edukatorów szkół podstawowych. Planowane we wrześniu, październiku i listopadzie webinary są bezpośrednio związane z opisywanymi w naszych ekozeszytach scenariuszami zajęć oraz grami, dzięki którym uczniowie poznają zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i klimatu, dowiadują się, czym są Odnawialne Źródła Energii, jak należy chronić zasoby wodne, czym jest gospodarka cyrkularna i jak gospodarować odpadami.

Pierwszy z sześciu webinarów odbędzie się już 19 września. Spotkania poprowadzą eksperci UNEP/GRID-Warszawa z długoletnim doświadczeniem w przygotowywaniu słuchaczy do pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarach ochrony środowiska oraz zmian klimatu, a także czynni nauczyciele – praktycy, którzy ze swojej perspektywy opowiedzą, jak najlepiej wdrażać edukację klimatyczną w realiach polskiej szkoły. Webinary zróżnicowane są pod względem grup wiekowych, do których kierowana jest edukacja: dla klas 1-3 i dla klas 4-8.

Spotkania:

  • Ochrona zasobów wodnych
    • 19 i 26 września 2022
  • Ograniczanie produkcji odpadów
    • 17 i 24 października 2022
  • Odnawialne Źródła Energii i zmiany klimatu
    • 21 i 28 listopada 2022
Bezpłatna rejestracja

Zgłoście swój udział w spotkaniu online, wchodząc na stronę projektu i wypełniając formularz rejestracji. Na stronie internetowej Graj z nami w zielone!® pobierzcie bezpłatnie scenariusze lekcyjne oraz wyjątkowe ekozeszyty przygotowane przez Grupę Polenergia oraz Kulczyk Foundation i UNEP/GRID-Warszawa.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji i udziału w spotkaniach wszystkich nauczycieli, edukatorów, pracowników punktów oświatowych, ale także rodziców i wszystkich, którym dobro naszej planety leży na sercu.

Zagrajcie z nami w zielone!

Search results