Serwis ESG

Poznaj prowadzących webinary

Kontrast
Wielkość liter - A +

Poznaj prowadzących webinary

Eksperci GRID

Ekspertka UNEP/GRID-Warszawa. Z wykształcenia geograf hydrolog. Specjalizuje się w projektowaniu oraz wdrażaniu projektów z obszaru edukacji klimatycznej oraz edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu zrównoważonego zarzadzania zasobami środowiska. Jako trenerka i koordynatorka międzynarodowego, edukacyjno-badawczego Programu GLOBE współpracuje ze społecznościami szkolnymi, ukazując możliwości wdrażania metody badawczej (IBSE) oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy z dziećmi i młodzieżą. Autorka programów szkoleniowych dla nauczycieli i edukatorów oraz materiałów dydaktycznych wspierających wprowadzanie edukacji klimatycznej do szkół.

Managerka ds. ESG w UNEP/GRID-Warszawa. Zajmuje się tematyką zrównoważonego rozwoju w biznesie, wspierając organizacje na drodze do osiągania Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jest odpowiedzialna za współpracę z partnerami biznesowymi oraz instytucjonalnymi, m.in. w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoją wiedzę pogłębiała m.in. w trakcie studiów podyplomowych „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy” w Akademii Leona Koźmińskiego. Zaangażowana w wiele projektów społecznych, szczególnie tych łączących tematy środowiskowe oraz społeczne.

Ekspert UNEP/GRID-Warszawa. Specjalizuje się w kwestiach związanych z kryzysem klimatycznym oraz sposobach na jego rozwiązanie, gospodarką o obiegu zamkniętym oraz budową przyjaznych dla ludzi i środowiska miast. Szczególnie istotne jest dla niego łączenie polityki środowiskowej i społecznej w duchu trwałego, zrównoważonego rozwoju oraz budowa innowacyjnej, zielonej gospodarki. Autor tekstów oraz współautor opracowań, poruszających ww. tematykę, takich jak „Zielony Nowy Ład w Polsce”, „Zielony Nowy Ład społeczny”, materiałów o podatkach ekologicznych oraz wpływie zmian klimatu na zdrowie publiczne w przewodnikach Krytyki Politycznej. Polski korespondent magazynu „Green European Journal”.

Nauczyciele

Facebook: https://www.facebook.com/JS11ges

Nauczyciel przyrody i geografii, wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu. Współautor wydawnictwa MAC i Demart, konsultant merytoryczny firmy Learnetic. W swojej pracy naukowej na studiach doktoranckich zajmuje się strategią nauczania przez naukowe dociekanie (IBSE).

Facebook: https://www.facebook.com/kinga.kolo.75

Żona, mama i nauczycielka. Pracuje w szkole od kilkunastu lat, ale nieustannie się dokształca i poszukuje nowych rozwiązań. Pracuje od wielu lat systemem Oceniania Kształtującego. Wspiera postawę współpracy i stroni w nauczaniu od rywalizacji. Pozwala uczniom popełniać błędy, zadawać pytania i dokonywać wyboru na wielu płaszczyznach.

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im ks. Prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach niedaleko Żywca. Posiada bogate doświadczenie zawodowe i jak sama mówi – uwielbia pracę z dziećmi. Chętnie podejmuje też nowe wyzwania, poznając innowacyjne metody pracy z najmłodszymi.

Facebook: https://www.facebook.com/rsoloducha

Nauczycielka biologii, nauczyciel konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, w Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych. Autorka wielu scenariuszy z wykorzystaniem TIK, entuzjastka wykorzystania technologii w edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Ambasador Amgen Teach, metody IBSE przy European Schoolnet w Brukseli.

Facebook: https://www.facebook.com/Kloczka

Nauczycielka Montessori w Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin w Warszawie. W zawodzie od 1999 roku. Pracuje jako wychowawczyni w klasach 1–3 oraz pedagog terapeuta. Prowadzi też zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Jej szkolna codzienność to podziwianie z dziećmi otaczającego nas świata i wspólne odkrywanie jego tajemnic. Twórcze myślenie, szukanie niecodziennych rozwiązań – to pasja, którą z radością przekazuję dzieciakom. Lubi też pracę z dorosłymi. Od wielu lat prowadzi kursy Pedagogiki Marii Montessori przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli w Koszarawie Bystrej oraz Stowarzyszeniem Montessori Bez Granic.

Facebook: https://www.facebook.com/jolanta.tworek.982

Nauczycielka przyrody, biologii i geografii z ponad 20-letnim stażem. Pracuje w szkole podstawowej oraz szkole specjalnej. Uwielbia podróże, gotowanie oraz spędzanie czasu z moją rodziną. Lubi podglądać przyrodę, która inspiruje ją czasem do pisania wierszy.

Search results