Serwis ESG

Pomoc dla uchodźców w Chełmie

Kontrast
Wielkość liter - A +

Pomoc dla uchodźców w Chełmie

Od początku wojny na Ukrainie aktywnie pomagamy w Chełmie i Dorohusku. Wspieramy także punkt pomocy uchodźcom w Chełmie.

Od czwartku 3 marca pracownicy Grupy Polenergia transportują zebrane niezbędne artykuły do Chełma, do stworzonego magazynu darów przy ul. Piotra Skargi 11.

Tam przywiezione rzeczy są segregowane- przychodzą po nie na bieżąco rodziny ukraińskie. Dary są także przewożone na stację PKP i rozdawane podróżującym Ukraińcom. Na miejsce przyjechały również transporty z Berlina. Maciej Stryjecki i Marta Porzuczek pracowali w magazynie przy rozpakowywaniu i segregowaniu darów.  W działanie włączyła się także Emilia Makarewicz, która z pierwszym transportem wyjechała z Warszawy 3 marca, a także Łukasz Piotrowicz, który przez cały weekend w nocy pomagał na granicy w Dorohusku.

Do Warszawy udało się także przywieźć dwie osoby z punktu recepcyjnego z Chełma. Starsza Pani została przewieziona na lotnisko i poleciała do swojej córki do Frankfurtu n. Menem, a dla młodszej zorganizowaliśmy transport PKS do Szawle na Litwie. W niedzielę rano, 6 marca, dostaliśmy informację, że są bezpieczne u swoich rodzin!

Jeśli chcecie pomóc najlepiej zalogować się na Facebooku na grupę Chełm Dorohusk POMAGAMY UKRAINIE Chełm/Dorohusk – pomoc Ukraina – nocleg domy mieszkania transport praca | Facebook i tam są na bieżąco przekazywane informacje co potrzeba i gdzie.

Zbiórki ciągle trwają. Możecie przekazywać dary koordynującym, lub zostawiać je na Kruczej.

Osoba koordynująca:
Maciej Stryjecki, tel. 609051722, mail: maciej.stryjecki@polenergia.pl

Wspieramy Towarzystwo Przyjaciół Chełma, które jest jedną z organizacji odpowiedzialnych za prowadzenie punktów pomocy uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy. Stowarzyszenie we współpracy z Urzędem Miasta Chełm prowadzi dwa punkty pobytu obywateli Ukrainy. Punkt recepcyjny w hali MOSiR dla tymczasowego pobytu uchodźców oraz Centrum Pomocy Humanitarnej. Potrzeby w obydwu punktach są ogromne każdego dnia, ponieważ są to punkty z dużą rotacją uchodźców. W punktach pomocy dla uchodźców dorosłym i dzieciom zapewnione jest wyżywienie oraz podstawowe przybory codziennego użytku. W punkcie tym, każdego dnia przebywa ponad 1000 osób. Dworzec w Chełmie to często pierwszy przystanek w Polsce i pierwsza możliwość odpoczynku po długiej i niebezpiecznej podróży.

Search results