Serwis ESG

Gramy w zielone w gminie Miłoradz

Kontrast
Wielkość liter - A +

Gramy w zielone w gminie Miłoradz

Wiosną 2022 roku wyruszyliśmy w Polskę do przedszkoli i szkół podstawowych z naszym projektem Graj z nami w zielone!®. Dlaczego? Bo razem z instytucjami edukacyjnymi, które są położone w obrębie zielonych inwestycji Grupy Polenergia, chcemy zwiększać świadomość w obszarach związanych z ekologią, ochroną klimatu oraz środowiskiem.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, ale także poszerzenia wiedzy, w tym zakresie są konkursy. Taki właśnie plastyczny konkurs „Odnawialne Źródła Energii”, przy naszym współudziale, zorganizowała Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kończewicach. Jego celem było m.in. zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych Gminy Miłoradz, kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży w życiu codziennym oraz upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie działalności ekologicznej w środowisku lokalnym. Przedmiotem konkursu był plakat wykonany dowolną techniką, którego zadaniem jest promocja jednej z form pozyskania energii: ze słońca, wiatru, wody lub geotermii.

Dzieci miały przeróżne pomysły na promowanie działań związanych z zieloną energią, czym zachwyciły jury. Były hasła chwytające za serce, ale i takie, które na wesoło przedstawiały temat. Techniki wybierane przez uczniów zachwyciły swoją oryginalnością a wykonanie – schludnością i zaangażowaniem. Dodatkowo, wiedza, która została zaprezentowana podczas wykonania prac imponuje i daje nadzieję, że idziemy w dobrą, zieloną stronę.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 5 grudnia, podczas którego wytypowano najlepsze prace wśród uczniów klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Gala rozdania nagród odbyła się 14 grudnia, podczas której laureaci otrzymali dyplomy i wspaniałe gry edukacyjne. Wielkie brawa należą się wszystkim uczniom, którzy podjęli się ekologicznego wyzwania! Dziękujemy także nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i realizację konkursu. Cieszy nas, że Gramy razem w zielone!

Search results