Serwis ESG

Współpraca lokalna na rzecz przyjęcia uchodźców z Ukrainy

Kontrast
Wielkość liter - A +

Współpraca lokalna na rzecz przyjęcia uchodźców z Ukrainy

Na terenie gminy, gdzie budowana jest Farma Wiatrowa Kostomłoty (gm. Kostomłoty) zostały wyznaczone dwa miejsca, w których gmina chce zorganizować miejsca pobytu dla uchodźców. Łącznie przygotowanych zostanie 55 miejsc: 30 w Domu Seniora w Kostomłotach i 25 w budynku lokalnej świetlicy w Mietkowie.

Działania są koordynowane przez Urząd Gminy, a my włączyliśmy się w pomoc- sfinansujemy dostosowywanie budynków do potrzeb uchodźców i zakupy najpotrzebniejszych produktów, tak, aby każdy potrzebujący znalazł bezpieczną przystań i opiekę.

Podobne działania są organizowane w innych gminach, gdzie powstają samorządowe inicjatywy przyjęcia Ukraińców i przystosowanie świetlic, domów weselnych, nieużywanych lokali gminnych etc..

Rozpoczęliśmy także współpracę z Gminami na terenie których znajdują się nasze farmy fotowoltaiczne: w Sulechowie i Buku. Tam darowizny również przeznaczamy na zakup niezbędnych rzeczy do organizowanych punktów, gdzie przyjmowani będą uchodźcy- sfinansowaliśmy 18 łóżek i kompletów pościeli. Zakupiliśmy także wyprawkę dla dzieci ukraińskich, które będą uczęszczać do lokalnych szkół.

To efektywna i długofalowa pomoc, którą chcemy realizować tam, gdzie znajdują się nasze projekty w rozwoju, budowie i eksploatacji. Tam, gdzie skupiamy się na lokalnej współpracy i pomagamy społecznościom na co dzień. Teraz możemy pomagać wspólnie!

Search results