Serwis ESG

„Przy kawie o różnorodności”

Kontrast
Wielkość liter - A +

„Przy kawie o różnorodności”

Maj 2021 r. został ogłoszony Europejskim Miesiącem Różnorodności, ale Grupa Polenergia działała na rzecz różnorodności nie tylko w tym miesiącu. Nasze działania wspierające włączająca kulturę pracy w 2021 roku to między innymi:

cykl spotkań: „Przy kawie o różnorodności- miesiąc różnorodności w Polenergii. To cykliczne spotkania, które odbyły się w maju, a głównym celem spotkań był rozmowa o różnorodności oraz o sposobach wdrażania kultury D&I w Grupie.

w ramach szerzenia kultury D&I i pogłębiania wiedzy wśród pracowników, w maju i w czerwcu zostały zorganizowane kolejne spotkania o tematyce różnorodności i tworzeniu szans w życiu zawodowym, ale także dbałość o życie prywatne :

  • 14 maja 2021 roku, z okazji Miesiąca Różnorodności oraz Dnia Rodziny, odbył się webinar pt.: “Jak budować Partnerstwo w związku?”, który miał na celu podpowiedzenie pracownikom Grupy, jak budować Partnerstwo w związkach, tak, aby każdy Rodzic był pełnoprawnym członkiem Rodziny i każdy Rodzic mógł rozwijać się także zawodowo.
  • 22 czerwca 2021 roku, z okazji Dnia Ojca, odbył się warsztat dedykowany Panom, pt.: 10 sposobów na stawanie się lepszym tatą. Podczas warsztatu można było dowiedzieć się co robić, by jeszcze lepiej przekazywać dzieciom kluczowe wartości, jak skutecznie budować relację z dzieckiem oraz być super bohaterem w oczach swoich dzieci.

Powyższe spotkania zostały zorganizowane przez Grupę Polenergia we współpracy z Fundacją Share the Care. Fundacja powstała w 2019 r., a jej głównym celem jest tworzenie świata równych szans poprzez promowanie partnerskiego modelu rodziny.

Planowana jest dalsza współpraca z fundacją, która oprócz korzyści dla Grupy i jej pracowników, niesie za sobą bezpośrednie korzyści społeczne. Każdy zakupiony warsztat to nie tylko wsparcie programu propagowania podziału urlopów rodzicielskich i promocji partnerskiego modelu związku. Każdy warsztat zorganizowany przez Grupę Polenergia dla pracowników, to również jeden warsztat w szkołach rodzenia, które Fundacja Share the Care organizuje w całej Polsce dla młodych rodziców.

W ramach działań D&I w grudniu 2021 został zorganizowany kolejny webinar o kulturze włączającej: „Różni=Równi”, prowadzony przez ODITK oraz zewnętrzną ekspertkę branży IT. Mówiący o kulturze włączającej i działaniach wspierających kulturę różnorodności w organizacji.

 

Tworzenie włączającej kultury organizacyjnej, budowanie empatycznych postaw: dbałości o dobre relacje i wzajemne zrozumienie potrzeb, to niezwykle istotne działania na rzecz Pracowników.

Search results