Serwis ESG

CukierAsy – Czerwona Kartka dla cukrzycy

Kontrast
Wielkość liter - A +

CukierAsy – Czerwona Kartka dla cukrzycy

Polenergia od kilku lat wspiera działania CukierAsów - stowarzyszenia, które integruje dzieci z cukrzycą typu 1, ich rodziców i opiekunów. Statutowym działaniem stowarzyszenie jest również poszerzanie wiedzy o cukrzycy w całym społeczeństwie.

CukerAsy to także amatorska drużyna sportowa. Polenergia wspiera organizację Halowych Mistrzostw Polski „Czerwona Kartka dla cukrzycy”, w których biorą udział dzieci żyjące z chorobą. Dodatkowo, z okazji Dnia Cukrzycy, obchodzonego na całym świecie 16 listopada,  wydano specjalny kalendarz.

Cukrzyca jest chorobą społeczną, na którą zapada coraz większa liczba osób. Na świecie co 5 sekund diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby. Co 10 sekund ktoś umiera z powodu powikłań tej choroby a na świecie zmaga się z nią już 285 milionów pacjentów. Szacowana liczba chorych w Polsce wynosi ponad 2,17 miliona, czyli ponad 5 proc. polskiego społeczeństwa. Ponad 450 tys. osób nie jest świadomych swojej choroby. W ostatnich latach cukrzyca zyskała wysoką rangę w hierarchii najważniejszych problemów zdrowotnych świata. W 2006 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję uznając plagę cukrzycy za pierwszą, niezakaźną epidemię współczesnej cywilizacji.

Search results