Serwis ESG

Edukacja uczniów i studentów oraz integracja zespołu – ENS

Kontrast
Wielkość liter - A +

Edukacja uczniów i studentów oraz integracja zespołu – ENS

W ramach dobrych praktyk oraz chęci edukowania przyszłych kadr energetyki, Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna od wielu lat organizuje bezpłatne praktyki studenckie, uczniowskie oraz staże, a także umożliwia zapoznanie się z pracą bloku parowo-gazowego, przede wszystkim studentom i uczniom kierunków technicznych.

Letnie praktyki stwarzają możliwość poznania obiektu energetycznego i pracy w nim. Poprzez takie działania Elektrociepłownia Nowa Sarzyna pomaga kształcić wysokiej klasy specjalistów ze sfery energetyki. W 2019 r. 2 studentów odbyło w zakładzie miesięczne praktyki, 1 student odbył dwumiesięczny staż, a 4 uczniów techników odbyło praktyki uczniowskie. W 2019 r. z pracą elektrociepłowni gazowej zapoznała się grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu.

Spółka kładzie również duży nacisk na integrowanie swojego zespołu i od wielu lat organizuje dla pracowników oraz ich rodzin spotkania na świeżym powietrzu.

W czerwcu 2019 r. odbył się coroczny piknik rodzinny w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym CYZIÓWKA w Kamionce, w którym wzięło udział ok. 130 osób. Podczas imprezy uczestnicy mieli do wyboru następujące rozrywki: strefę parku linowego, zjazd tyrolski, animacje z piaskiem kinetycznym i długopisem 3D, budowanie rodzinnych konstrukcji, strefę dziecięcą (pneumatyczne urządzenia rekreacyjne, gry i zabawy), grę terenową oraz cykl rodzinnych animacji i zawodów.

Wyniki wyszukiwania