100%
pracowników i pracowniczek Grupy Polenergia otrzymało w 2022 roku ocenę pracy i rozwoju kariery
Grupę Polenergia tworzy ponad ośmiuset pracowników, dla których systematycznie budujemy przyjazne miejsce pracy. Chcemy, aby członkowie naszego zespołu mieli możliwość samorealizacji, podnoszenia swoich kompetencji oraz znalezienia odpowiedniego balansu między życiem osobistym a zawodowym.
Zespół Polenergii dynamicznie rośnie. Staramy się, aby na różnych szczeblach pracowniczych obecni byli przedstawiciele różnych grup wiekowych i płci. Naszym pracownikom oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju poprzez różnorodne szkolenia, rozwiązania ułatwiające łączenie życia osobistego i zawodowego oraz benefity – dopasowane do potrzeb i zmieniających się uwarunkowań. Z pracownikami Polenergii prowadzimy dwustronną komunikację – każdy z pracowników ma możliwość udziału w badaniu satysfakcji jak również w rozmowie okresowej.
Szczegóły dotyczące zatrudnienia można znaleźć w naszym raporcie niefinansowym.
Pracownicy mają zapewnione przejrzyste zasady wynagradzania i uzyskiwania dodatkowych świadczeń, uwzględniające indywidualny wkład każdej osoby, jak również wyniki zespołu, w którym pracuje. Zasady te są zawarte w wewnętrznym Regulaminie Pracy, Regulaminie Wynagradzania oraz Systemie Oceny Rocznej Pracy . Zatrudnieni w Grupie są poddawani przez swoich przełożonych corocznej ocenie, w ramach której weryfikowane są cele postawione przed nimi rok wcześniej, co przekłada się na bonusy roczne. Rozmowy z Pracownikami odbywają się cyklicznie, są to co najmniej dwie rozmowy: jedna podsumowująca osiągnięte cele roczne w czasie których Pracownicy wspólnie z przełożonymi przygotowują cele na rok kolejny, oraz spotkanie o planowaniu rozwoju Pracowników odbywająca się niezależnie od rocznej oceny.
100%
pracowników i pracowniczek Grupy Polenergia otrzymało w 2022 roku ocenę pracy i rozwoju kariery
W skali całej Grupy odsetek osób świadczących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych jest bardzo niski. Takie przypadki ograniczają się do zatrudniania na podstawie umowy-zlecenia lub umowy o dzieło w celu wykonania konkretnej usługi czy projektu.
W Grupie Polenergia okres wypowiedzenia umowy o pracę wynosi jeden miesiąc – jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej sześć miesięcy i trzy miesiące – jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej trzy lata. W przypadku innych form umowy i okresów wywiedzenia mają zastosowanie przepisy Kodeksu pracy. W Grupie nie występują układy zbiorowe pracy.
W Grupie Polenergia jest niska rotacja pracowników. Jest to efekt długofalowej polityki tworzenia przyjaznego miejsca pracy i odpowiadania na potrzeby zespołu. W ramach przeprowadzonej ankiety „Satysfakcji pracy pracowników w Grupie Polenergia” pracownicy i pracowniczki podkreślają zadowolenie z pracy w grupie jako efekt dobrych relacji między pracownikami oraz możliwości zawodowej samorealizacji. Wysoko oceniana jest też atmosfera współpracy panująca w ramach spółek.
Ankiety były przeprowadzone przez zewnętrzną niezależną firmę doradczą. Wyniki posłużyły do planowania prac z zmian w obszarze zarządzania Pracownikami. W roku 2023 zaplanowana jest już kolejna edycja ewaluacyjnej ankiety.
To od pracowników zależy rozwój Polenergii i tworzenie przewagi konkurencyjnej. Duże znacznie ma poziom wykształcenia kadry Grupy, która jako pracodawca umożliwia i dofinansowuje pracownikom podnoszenie kwalifikacji w ramach szkoleń, konferencji, studiów podyplomowych czy studiów MBA.
Korzyści płynące ze szkolenia i edukacji dla pracowników są podwójne. Pracownicy, którzy czują się doceniani, częściej są pracownikami w pełni zaangażowanymi w dążenie do sukcesu zarówno dla siebie, jak i dla spółki. Natomiast spółka czerpie korzyści z lepszych wyników i poziomu wydajności pracowników otrzymujących szkolenie zapewnione przez firmę.
Wszystkie opisy procedur, regulaminy, zasady, instrukcje i strategii wdrożonych w organizacji zapewniających odpowiedzialne zarządzenie tematem szkolenia i edukacji pracowników znajdują się w Polityce szkoleń i rozwoju.
Celem Polenergii jest budowanie lojalności, przywiązania pracownika do firmy, wzrost jego motywacji i zaangażowania w rozwój firmy przy jednoczesnym zadowoleniu pracownika z wykonywanej pracy. Pracownicy mają zapewniony szeroki pakiet medyczny oraz możliwość rozszerzenia specjalistycznej opieki na członków swoich rodzin. Otrzymują również gwarantowane świadczenia pozapłacowe w postaci pakietów sportowych obejmujących szeroką ofertę aktywności.
Polityka wynagradzania, Regulamin premiowania oraz zasad przyznawania premii rocznej, Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych, Zasada refundacji kosztów poniesionych przez pracownika na wydarzenia kulturalno-sportowe, Procedura szkoleń i podnoszenia kwalifikacji wśród pracowników.
Działania na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej mają ogromny wpływ na kształtowanie odpowiedzialnych postaw w społeczeństwie.
Rok 2024 był ważnym okresem dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, również dla projektów realizowanych przez Equinor i Polenergię. Spółki uzyskały komplet pozwoleń dla projektów Bałtyk 2 i 3, które wejdą w tym roku w fazę budowy i przygotowały projekt Bałtyk 1, największą planowaną morską farmę wiatrową na polskim Bałtyku, do udziału w aukcji w 2025 roku.
W Grupie Polenergia bezpieczeństwo pracowników i pracowniczek oraz wszystkich osób zaangażowanych w projekty Grupy jest traktowane priorytetowo. W 2024 roku Polenergia zorganizowała ćwiczenia z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną. Ich celem było zarówno zapoznanie się strażaków z zagrożeniami występującymi podczas ratowania życia na wysokości, jak i doskonalenie zasad użycia specjalistycznego sprzętu.
1400 uczniów i uczennic z siedmiu szkół ponadpodstawowych w regionach związanych z projektami morskich farm wiatrowych Bałtyk wzięło udział w kolejnej, trzeciej edycji zajęć zorganizowanych w ramach projektu „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie”. Organizatorami byli inwestorzy – spółki Polenergia i Equinor. Projekt przybliża uczniom sektor offshore i tworzone przez niego nowe możliwości zawodowe.
Kilkadziesiąt polskich firm zainteresowanych udziałem w realizacji morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 wzięło udział w Dniu Dostawcy, który odbył się w Gdańsku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polenergię i Equinor, które wspólnie realizują projekty morskich farm wiatrowych Bałtyk, a także głównych dostawców kabli wewnętrznych i eksportowych. Celem Dnia Dostawcy jest wejście polskich wykonawców na rynek offshore wind oraz włączenie ich w globalny łańcuch dostaw.
7 i 8 września w Swołowie odbyło się Święto Plonów Gminy Redzikowo i Powiatu Słupskiego. Stoisko Equinor i Polenergii cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu. Spółki po raz kolejny miały okazję przybliżyć lokalnej społeczności tematykę morskiej energetyki wiatrowej.
Setki mieszkańców Łeby i turystów z całej Polski odwiedziło stoisko Polenergii i Equinor podczas Święta Łeby. Odwiedzający mogli bliżej poznać tematykę morskiej energetyki wiatrowej i skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez inwestorów morskich farm wiatrowych Bałtyk. Razem z mieszkańcami przedstawiciele spółek przeszli ulicami miasta w przemarszu Księstwa Łeby.
W kwietniu 2024 roku Grupa Polenergia wdrożyła nowy program grantowy wolontariatu pracowniczego MAMY MOC!
Od 6 kwietnia do końca czerwca pracowniczki i pracownicy Polenergii rywalizowali i motywowali się w wyzwaniu sportowym ZWIĘKSZAMY MOC! Ich kilometry, kroki, a nawet czas ćwiczeń Polenergia zamieniła na 30 000 zł wsparcia dla Stowarzyszenia CukierAsy!
Blisko 3000 uczniów i uczennic z 11 szkół podstawowych wzięło udział w projekcie edukacyjnym, prowadzonym przez Equinor i Polenergię w regionie słupskim. Celem akcji inwestorów jest szerzenie wśród najmłodszych wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej i wynikających z niej korzyściach dla klimatu i regionu. Equinor i Polenergia realizują wspólnie trzy farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3 000 MW.
25 maja 2024 roku odbył się pierwszy wolontariat pracowniczy z serii MAMY MOC! – Eko Spływ po rzece Liwiec. W wydarzeniu wzięło udział 55 Wolontariuszek i Wolontariuszy w 35. kajakach, którzy połączyli aktywność fizyczną z ekologiczną misją i wzajemną integracją.
Urząd Miasta i Gminy Pelplin we współpracy ze szkołami podstawowymi mieszczącymi się w Gminie Pelplin oraz z Grupą Polenergia zorganizował olimpiadę ekologiczną dla uczniów szkół podstawowych z gminy Pelplin.
W dniach 14-16 kwietnia w Poznaniu odbyły się największe w Polsce targi wodorowe H2Poland.
Działania na rzecz społeczności lokalnych odgrywają niezwykle ważną rolę w działalności Grupy Polenergia. Nasza odpowiedzialność nie ogranicza się jedynie do biznesu, ale sięga dalej, obejmując troskę o wspólnotę i środowisko. W ramach wolontariatu pracowniczego, 7 października ponad 30 pracowników i pracowniczek wraz z rodzinami zabrało się na warszawskiej Pradze, aby pomóc Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi.
W ostatnich latach zrównoważony rozwój zdobywa coraz większą uwagę na całym świecie. Rozwijające się społeczeństwa poszukują coraz bardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii, aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.
31 maja 2023 r. pracowniczki i pracownicy Polenergia Fotowoltaika mogli przyjść do pracy razem ze swoimi pociechami i wspólnie świętować Dzień Dziecka w biurze.
Kilka tysięcy osób – studentów i uczniów szkół średnich – odwiedziło stoisko Equinora i Polenergii podczas pierwszych Targów Kariery EDU Offshore Wind, które odbyły się w Gdańsku 14-15 marca. To dobry prognostyk, świadczący o tym, że branża morskiej energetyki wiatrowej i nasze projekty Bałtyk mogą być dla nich atrakcyjnym miejscem pracy.
Grupa Polenergia szanuje każdego za jego indywidualny wkład. Każdy, bez względu na staż i stanowisko, ma możliwość wyrażenia swojej opinii i przyczynienia się do sukcesu zespołu.
Ocena roczna w Grupie Polenergia to dialog, wyznaczanie celów i rozwój pracowników i pracowniczek.
To już jedenasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, pomagającego w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom, i absolwentom, którzy nie tylko chcą rozwijać się w branży energetycznej, ale także rozumieją, że biznes opiera się na dobrych relacjach i zaangażowaniu.
To program dla przyszłych liderów.
Jakie szanse niesie ze sobą rozwój morskiej energetyki wiatrowej? Z czego składa się farma na morzu? Jakie ścieżki zawodowe można wybrać i jakie kompetencje pomogą dołączyć do nowego sektora, wspierającego transformację energetyczną Polski?
Grupa Polenergia wspólnie z Equinor oraz Gminą Miejską Rumia i Rumia Invest Park podpisały List Intencyjny w sprawie wyrażenia woli podjęcia współpracy w ramach Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej. Strony deklarują chęć wzmocnienia rynku pracy niezbędnego do efektywnego rozwoju energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim.
Kilkadziesiąt tysięcy specjalistów znajdzie zatrudnienie przy projektach morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Pracodawcy, którzy szukają wykwalifikowanych kadr, zaprezentowali studentom szeroki wachlarz zawodowych możliwości podczas Dnia Kariery Offshore 2022 Catch the big fish! Stoisko Polenergii i Equinora odwiedziło kilkaset osób zainteresowanych karierą w offshore.
Grupa Polenergia organizuje letnie staże dla studentów. Grupa Polenergia widzi potrzebę edukacji kadr dla sektora energetycznego oraz uzupełniania wiedzy zdobywanej przez studentów na uczelniach praktyczną wiedzą, którą mogą zyskać odbywając staże w jej spółkach.
Grupa Polenergia organizuje letnie staże dla studentów. Grupa Polenergia widzi potrzebę edukacji kadr dla sektora energetycznego oraz uzupełniania wiedzy zdobywanej przez studentów na uczelniach praktyczną wiedzą, którą mogą zyskać odbywając staże w jej spółkach.
Polenergia, zgodnie ze strategią CSR kształci przyszłe kadry sektora energetycznego. Po raz trzeci byliśmy Partnerem Akademii Energii prowadzonej przez Fundację L. Pagi, a po raz drugi Partnerem Strategicznym tego wydarzenia.
Polenergia angażuje się we współpracę z rozlicznymi ośrodkami naukowymi, żeby facylitować współpracę i przepływ wiedzy i doświadczeń między nauką a biznesem. Polenergia podpisała porozumienia z Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego i objęła patronatem dwusemestralne studia podyplomowe „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa”.
To drugie na świecie Porozumienie Sektorowe zawarte pomiędzy przedstawicielami administracji rządowej, inwestorów, przedsiębiorców zainteresowanych tworzeniem lokalnego łańcucha dostaw, jednostek naukowych i badawczych oraz innych podmiotów z branży.
Polenergia oraz firma Equinor, partner z którym realizowane są projekty Morskich Farm Wiatrowych, nawiązały współpracę z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, który jako jedyny w Polsce kształci przyszłe kadry sektora morskiej energetyki wiatrowej.
Polenergia dokłada kolejną cegiełkę w budowaniu zrównoważonego rozwoju wśród społeczności akademickiej. Celem zawartej z Uniwersytetem Gdańskim umowy jest transfer wiedzy i podejmowanie działań wspierających realizację zrównoważonej gospodarki unijnej.
W lutym 2020 r. w Grupie Polenergia odbyły się warsztaty dla liderek i liderów z doskonalenia umiejętności zarządzania zespołami i projektami.
Chętnie angażujemy się w działania edukacyjne. Tym razem Polenergia Obrót organizuje wydarzenie adresowane do wytwórców OZE i odbiorców zainteresowanych LT PPA , którego celem jest dzielenie się wiedzą w obszarze funkcjonowania rynków energii.
Ankieta satysfakcji pracowników za 2020 rok oceniła organizację pracy zdalnej podczas pandemii jako bardzo dobrą. Aż 72% pracowniczek i pracowników oceniło ją bardzo pozytywnie.
Ankieta satysfakcji pracowników za 2020 rok oceniła organizację pracy zdalnej podczas pandemii jako bardzo dobrą. Aż 72% pracowniczek i pracowników oceniło ją bardzo pozytywnie.
Za nami finał IX edycji Akademii Energii Fundacja im. Lesława A. Pagi, której jesteśmy Patronem Strategicznym!
W 2020 roku Polenergia po raz kolejny włączyła się we współpracę z Fundacją Lesława A. Pagi, zostając Partnerem Strategicznym IX Edycji Akademii Energii, która ruszyła 19 września 2020 r.
Październik to czas spotkań w ramach IX edycji Akademii Energii Fundacja im. Lesława A. Pagi.
Szykujemy się na trzecie już spotkanie z uczestnikami IX edycji Akademii Energii, organizowanej przez Fundacja im. Lesława A. Pagi.
Przed nami drugie spotkanie z młodymi osobami zainteresowanymi energetyką w ramach IX edycji Akademii Energii, której jesteśmy partnerem strategicznym!
W sobotę rozpoczyna się IX edycja Akademii Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi.
Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.
The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.