1400 uczniów i uczennic z siedmiu szkół ponadpodstawowych w regionach związanych z projektami morskich farm wiatrowych Bałtyk wzięło udział w kolejnej, trzeciej edycji zajęć zorganizowanych w ramach projektu „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie”. Organizatorami byli inwestorzy – spółki Polenergia i Equinor. Projekt przybliża uczniom sektor offshore i tworzone przez niego nowe możliwości zawodowe.
Do 2030 roku zapewnić wszystkim kobietom i mężczyznom równy dostęp do wysokiej jakości, przystępnej cenowo edukacji technicznej, zawodowej i edukacji trzeciego stopnia, w tym dostęp do uczelni wyższych.
Do 2030 roku znacząco zwiększyć liczbę młodzieży i dorosłych, posiadających odpowiednie umiejętności, w tym techniczne i zawodowe, niezbędne do zdobycia zatrudnienia, dobrej pracy i rozwoju przedsiębiorczości.
Do 2030 roku wyeliminować nierówności w dostępie do edukacji ze względu na płeć i zapewnić równy dostęp do wszystkich poziomów edukacji i szkoleń zawodowych dla grup szczególnych potrzeb, w tym osób niepełnosprawnych, ludności autochtonicznej i dzieci w trudnej sytuacji.
Do 2030 toku zapewnić, że wszyscy uczący się nabędą wiedzę i umiejętności potrzebne do promowania zrównoważonego rozwoju, w tym, między innymi, poprzez edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego stylu życia, praw człowieka, równości płci, promowania kultury pokoju i niestosowania przemocy, globalnego obywatelstwa i uznania wartości różnorodności kulturowej oraz wkładu kultury do zrównoważonego rozwoju.