ESG Service

Contrast
Font size - A +

Zaangażowanie Polenergii w budowę lokalnych Łańcuchów dostaw dla Morskiej Energetyki

Dobrym przykładem nawiązywania relacji z krajowymi dostawcami, są działania realizowane przez Projekty MFW Bałtyk II oraz MFW Bałtyk III w zakresie komunikacji nadchodzących postępowań zakupowych. Projekty informują o planowanych kluczowych przetargach na dedykowanych stronach oraz zapraszają na spotkania potencjalnych Dostawców i Poddostawców.

Ponadto w maju 2021 Spółka w ramach JV z Equinor ogłosiła finalizację zakupu działki w Łebie, gdzie powstanie port serwisowy dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Tym samym JV jako pierwsze spośród firm realizujących projekty morskich farm wiatrowych w Polsce wskazały lokalizację swojej bazy obsługowo-serwisowej.

Equinor odpowiada za wybudowanie i funkcjonowanie portu, który stanie się bazą dla morskich farm wiatrowych realizowanych przez joint venture Equinor i Polenergii, a w przyszłości może wesprzeć również kolejne przedsięwzięcia.

Planowana baza serwisowa będzie służyć jako centrum logistyczne dla morskich farm wiatrowych na Bałtyku, a złożą się na nią biuro, budynki magazynowe i urządzenia transportowe. Bliska odległość z Łeby do lokalizacji farm przyczyni się do bezpieczeństwa operacji morskich i optymalizacji kosztów obsługi. Inwestycja zlokalizowana w Łebie tworzy szanse dla rozwoju miasta i regionu oraz zwiększenia zatrudnienia. Miejsca pracy potrzebne do obsługi morskich farm wiatrowych to m.in. techniczne stanowiska utrzymania infrastruktury na morzu, a także zespoły pracowników biurowych wspierające obsługę projektów z lądu.

Search results