Serwis ESG

FW Szymankowo jako dobry sąsiad

Kontrast
Wielkość liter - A +

FW Szymankowo jako dobry sąsiad

FW Szymankowo reaguje na potrzeby lokalnej społeczności, angażując się w lokalne działania.

Spółka realizująca budowę Farmy Wiatrowej Szymankowo zasponsorowała wydanie książki „To my Kończewice”. To historia miejscowości od początku jej istnienia, od 1338 roku. To obszerna i ciekawa publikacja dotycząca nie tylko jednej miejscowości, ale też całych Żuław. Dzięki ogromnej pracy i pasji lokalnych historyków i znawców regionu, wiedza, lokalne historie i tradycje nie odejdą w zapomnienie.

Spółka pomaga również rozwijać infrastrukturę – dofinansowała remont drogi gminnej w Gnojewie. Dzięki wsparciu będzie możliwe zrealizowanie wymiany nawierzchni drogi oraz wykonanie chodnika.

Kolejnym projektem realizowanym wspólnie z lokalną społecznością jest budowa zielonego skweru pamięci ofiar Stalagu w Gnojewie. Skwer pełnić będzie funkcję edukacyjną, integracyjną i turystyczną.

Dodatkowo, dzięki przekazanej darowiźnie, w dwóch szkołach podstawowych na terenie gminy (w Kończewicach i w Miłoradzu) zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia lekcyjne dla dzieci, w tym dodatkowe lekcje języka angielskiego i dodatkowe zajęcia z matematyki. Wsparcie otrzymają też koła biologiczno-chemiczne oraz koło technologiczne. Zajęcia będą trwać cały rok szkolny.

Edukacja jest wpisana w Strategię CSR Grupy Polenergia jako element działań dobroczynnych. Lokalna pomoc i współpraca to nieodłączna część inwestycji. Grupa chce być postrzegana nie tylko jako inwestor, dlatego wsłuchuje się w potrzeby lokalnej społeczności i włącza się w lokalne inicjatywy.

Wyniki wyszukiwania